Blisko dwie trzecie Polaków boi się drugiej fali koronawirusa

Opublikowano: 20.07.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 6

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Business Insider Polska, niemal dwie trzecie Polaków obawia się jesiennego powrotu pandemii koronawirusa i związanych z tym ograniczeń.

Blisko dwie trzecie, bo 61,4 proc. uczestników badania przyznało, że obawia się powrotu pandemii koronawirusa oraz związanych z tym środków walki z chorobą.

35 proc. respondentów deklaruje, że nie podziela takich obaw.

3,6 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii.

Wyniki badania pokazują, że nawrotu choroby i obostrzeń najbardziej obawiają się mieszkańcy większych miast i metropolii. Najmniej boją się mieszkańcy małych miast i wsi. Jak podaje Business Insider Polska, choć różnica jest znacząca, to jednak wszędzie odsetek ten przekracza 50 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 17-18 lipca metodą CATI na próbie 1100 osób.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
woma123
Użytkownik
woma123

Wniosek?

Blisko 2/3 Polaków (dla tej części społeczeństwa małe wyjaśnienie, dwie trzecie czyli dwie osoby na trzy, z trzech jabłek dwa, 33.3(33)%) to najwyraźniej …. no powiedzmy niezbyt samodzielnie myślące osobniki. Czego jednak oczekiwać we współczesnym świecie zdominowanym przez media oraz internet? A przede wszystkim z systemem szkolnictwa premiującym pamięciowe opanowanie materiału i bezmyślne, mechaniczne wykorzystanie tak otrzymanej “wiedzy”

DuDuS (prawie 60 :-), szkolnictwo za tzw. “komuny”, na szczęście)

PS.
To oznacza że tzw. COVID powróci do nas jesienią, z nowymi tzw. obostrzeniami (czytaj ograniczeniami – swobód obywatelskich), bo władza ma już 100% pewność że może wszystko! A …. no powiedzmy niezbyt samodzielnie myślące osobniki tylko zaklaszczą i powiedzą : “władza nas kocha i dba jak o własne dzieci”.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Likwidacja składek na NFZ , bo to fikcja .Składki na leczenie osobiste na osobistym koncie w banku dodane każdemu z osobna . Na covid nie ma leku, każdy leczy się sam, jak może w odosobnieniu. Więc te puste szpitale przemianowane nie leczą ludzi , a tuczą lobbystów nieznanych testów niewiadomego ,czego? Rząd władzy jest sponsorem oszustów , pieniędzmi ludzi ze składek NFZ, zamiast leczyć ludzi, testują choroby ! Ludzie pobudka !!! Rząd nakazami i zakazami totalnie przegina, robiąc przestoje gospodarcze w kraju by zubożyć społeczeństwo. Wciska nam choroby urojone ludzie. I cała ich polityka lekceważenia społeczeństwa z NFZ łącznie ( leczenie wirtualne ) , nie leczą naprawdę chorych !!! To samo dotyczy nauki w szkołach ( uczenie wirtualne ), po ..uj nam rząd ich władzy, ludzie po co mamy płacić im składki, i na nich podatki ?