Sposób działania sprawców zabójstw

Opublikowano: 01.08.2014 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 170

Czy na podstawie sposobu działania sprawców zabójstw można wytypować sprawcę i określić jego cechy charakteru i cechy fizyczne? Sposób działania sprawcy przestępstwa, zwany w kryminalistyce “modus operandi”, to jedno z podstawowych pojęć w kryminalistyce. Na jego podstawie prowadzący postępowanie przygotowawcze są w stanie wytypować sprawcę, określając jego cechy fizyczne i predyspozycje psychiczne, stworzyć wersje kryminalistyczne, a także zbudować dowód poszlakowy. Celem wykładu pani prof. Moniki Całkiewicz (Kolegium Prawa, Katedra Krawa Karnego, Akademia Leona Koźmińskiego), autorki książki “Modus operandi sprawców zabójstw”, było zaprezentowanie, w jaki sposób działa współczesny sprawca przestępstwa zabójstwa, a także jak w praktyce wiedza o jego sposobie działania pomaga w prowadzeniu śledztw dotyczących przestępstw przeciwko życiu.

Źródło: Wszechnica
Premiera w RWM: 20.07.2014

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o