Błędy medyczne przy reanimacji Adamowicza

Opublikowano: 08.03.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2901

W liście do Prokuratora Okręgowego w Gdańsku, doświadczony biegły lekarz sądowy (30 lat w zawodzie,specjalista w dziedzinie patomorfologii) stwierdził, że jego zdaniem długotrwała, czterdziestominutowa reanimacja prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w miejscu zdarzenia, czyli na scenie WOŚP, była błędem medycznym.

Spowodowała ona bowiem nieodwracalne skutki, między innymi wstrząs hipowolemiczny, którego następstwem jest śmierć mózgu. Zdaniem przywołanego biegłego należało więc wpierw pozszywać rany, co by się stało gdyby rannego natychmiast przewieziono do najbliższego szpitala. Wówczas Paweł Adamowicz prawdopodobnie by przeżył. A ponieważ tak się nie stało, masowanie serca z raną kłutą spowodowało wypompowanie krwi z ciała pacjenta.

W odpowiedzi na te zarzuty – jak informuje Radio Gdańsk – prokuratura powołała zespół biegłych, w składzie którego znajdą się: lekarz medycyny sądowej, specjalista medycyny ratunkowej i ewentualnie biegły kardiolog. Mają oni ocenić prawidłowość akcji ratunkowej prowadzonej bezpośrednio po ataku na prezydenta Gdańska.

Na podstawie: Fronda.pl
Źródło: Trybuna.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 08.03.2019 18:12

  A widziałeś żywego Adamowicza? Jeżeli nie, to możesz sobie krzyczeć. Za dużo ludzi tam było żeby to była ustawka – to jest możliwe ale bardzo mało prawdopodobne.

 2. polantek 08.03.2019 19:53

  Tow. Szwęda nie wychodźcie przed szereg!
  PS. Byście ruszyli du_e i ściągneli filmik co go tvm zbanował 🙂

 3. Szwęda 09.03.2019 08:23

  Du_a! Widziałem filmik i co? Adamowicz siedział na nim po ciosach nożem i co? Nawet z raną serca można żyć jeszcze wiele minut. O niczym nie świadczy ten film ani pozostałe!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.