Błaszczak bije na oślep

Opublikowano: 05.12.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 571

Na jego reformie “dezubekizacyjnej” stracą strażacy, BOR-owcy, a nawet twórcy bazy PESEL. Błaszczak chce bez konsultacji zlustrować 70 kategorii zawodów, które do tej pory nie były lustracją objęte.

Pismo do posłów i senatorów PiS skierował Klub Generalski Państwowej Straży Pożarnej. Udowadniał w nim, że jedyną winą pokrzywdzonych emerytowanych strażaków jest fakt, że zdobywali wykształcenie w szkołach oficerskich podlegających państwu w poprzednim ustroju. Wielu z nich jednak jeszcze długo po 1990 roku pozostawało na służbie, która nie ma nic wspólnego z politycznymi rozgrywkami. Strażacy napisali do prezydenta, zwrócili się również do Rzecznika Praw Obywatelskich. Jednak nie tylko oni będą pokrzywdzeni.

Emerytury do 2 tys. zł Błaszczak chce obniżać 70 kategoriom zawodów, które wcześniej nigdy lustracji nie podlegały. Sam minister zaś podczas konsultacji społecznych zapomniał o nich wspomnieć. Po konsultacjach jednak szybko zmienił zakres swojej ustawy, rozszerzając go o dodatkowe zawody.

Jak donosi “Gazeta Wyborcza”, na liście Błaszczaka znalazły się też m.in. pracownicy Biura Rejestracji Cudzoziemców, Zarządu Kontroli Ruchu Granicznego, Inspektoratu Operacyjnej Ochrony Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu oraz Departamentu PESEL, wykładowcy, studenci i słuchacze Centrum Szkolenia MSW i Szkoły Oficerskiej MSW w Legionowie i Szkoły Chorążych Milicji, a także BOR. W ostatni piątek funkcjonariusze protestowali pod Sejmem przeciwko przyjęciu ustawy Błaszczaka.

Autorstwo: WK
Zdjęcie: Adrian Grycuk (CC BY-SA 3.0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.