Błąd w ustawie pozbawi pracy 100 000 ludzi

Opublikowano: 08.07.2011 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 635

W lipcu firmy mogą zacząć masowe zwolnienia osób pracujących na czas określony w obawie, że inaczej będą musiały zapewnić im etat. Wszystkiemu winien jest błąd w ustawie.

22 sierpnia mijają 2 lata od wejścia w życie ustawy antykryzysowej, która ograniczyła do dwóch lat umowy czasowe – wyjaśnia „Dziennik Gazeta Prawna”. Osoby, które pozostaną w pracy, mogą po tym terminie liczyć na lepszą ochronę przed zwolnieniem. W tej sytuacji firmy, które liczą się z redukcją zespołu, mogą być zmuszone do wcześniejszych zwolnień osób zatrudnionych na czas określony.

Aby uniknąć w przyszłości ewentualnych odszkodowań, już teraz będą sprawdzać zawarte w ciągu ostatnich dwóch lat umowy na czas określony i ustalać, które z nich mogą się przekształcić w stałe kontrakty – czytamy w “Dzienniku Gazecie Prawnej”. Biorąc pod uwagę, że latach 2007-2009 powstało w Polsce milion 600 tysięcy nowych miejsc pracy, a umowy terminowe zawiera się zazwyczaj z nowymi pracownikami – to zagrożonych zwolnieniem może być nawet 100 tysięcy osób, czyli 3 procent wszystkich pracujących na czas określony.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.