Ks. Natanek stanie przed sądem za odczłowieczanie dzieci

Opublikowano: 23.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1514

Kontrowersyjny ksiądz, do którego nie chcą przyznawać się katoliccy duchowni (został suspendowany), dalej naucza i rozbudowuje swoją „pustelnię” w Grzechyni. Co więcej, planuje kolejne inwestycje! A jego kazania nadal bulwersują. W styczniu ma stanąć przed sądem za nazwanie dzieci z in vitro „zwierzętami” i „produktami”.

24 stycznia kontrowersyjny duchowny stanie przed sądem w Suchej Beskidzkiej za słowa, które padły podczas jego ubiegłorocznego kazania na Wielkanoc. Wygłosił je w swojej „pustelni”. Słowo „pustelni” w cudzysłowie, ponieważ ma tam wstęp określona grupa wyznawców, która broni księdza Natanka.

Co powiedział do swoich „wiernych” z okazji Wielkanocy? „Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10 przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem”. Nagranie wyciekło do internetu i zaczęło krążyć po mediach społecznościowych.

Prywatny akt oskarżenia w tej sprawie złożyła grupa rodziców, którą wspomógł Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
– Zgłosił się do nas ojciec dziewczynki, obecnie 9-letniej, która urodziła się dzięki metodzie in vitro. Mężczyzna był bardzo poruszony tym, co usłyszał i zapytał, czy w jakikolwiek sposób może zareagować. Zajęliśmy się sprawą, a w międzyczasie zgłaszali się do nas kolejnej rodzice oburzeni słowami Natanka. Pomogliśmy rodzicom w sformułowaniu aktu oskarżenia, których przed sądem będzie reprezentował adwokat. Pozew złożyły cztery małżeństwa – powiedział Onetowi prezes Ośrodka.

„Jestem rozczarowany postawą kościoła, że toleruje zachowanie Natanka, dziwię się innym instytucjom, że wiedzą, co wyprawia, a mimo to nie potrafią wyciągnąć konsekwencji. Dlatego cieszę się, że sąd przyjął prywatny akt oskarżenia. Mam nadzieję, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Oczekujemy przeprosin” – stwierdził jeden ze zbulwersowanych rodziców. Pokrzywdzeni chcą też aby ksiądz wpłacił pieniądze na jedną z organizacji wspierających in vitro. Pierwsze, pojednawcze posiedzenie odbyło się 3 grudnia 2021 r. Natanek na nim się nie stawił. Za przestępstwo z art. 212, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Co ciekawe, ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik Archidiecezji Krakowskiej, powiedział „Gazecie Krakowskiej”, że nawet skazujący wyrok w tej sprawie nie jest podstawą do wydalenia ks. Natanka ze stanu duchowego.

Pod względem formalnym Natanek jest zawieszony w stanie kapłaństwa, ale nadal sam uważa się za księdza. Mimo tego, że w 2011 r. kard. Dziwisz suspendował Natanka (ksiądz nie może m.in. odprawiać mszy), to duchowny dalej naucza „na żywo” oraz w internecie i nic nie robi sobie z zakazu. W 2020 roku „Gazeta Krakowska” informowała, że ksiądz postawił sanktuarium we wsi Grzechynia koło Makowa Podhalańskiego (województwo małopolskie). Tam odprawia nabożeństwa dla zamkniętej grupy, którą media dosadnie nazywają sektą.

„Odprawianie przez niego mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo i głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła” – powiedział ks. Łukasz Michalczewski w rozmowie z KAI.

W sąsiedztwie pustelni, ale już na terenie innej gminy (Zawoja), ks. Natanek zamierza postawić dom pielgrzyma (ma on mieć dwa tysiące metrów kwadratowych i 12 metrów wysokości). W tym celu nawet wystąpił do gminy z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. I teraz najlepsze: „Gmina Zawoja, podjętą uchwałą, została zobligowana do opracowania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, za który zapłaci ok. 100 tys. zł”. A ks. Natanek… przekazał 100 tys. zł darowizny na rzecz gminy.

Autorstwo: Antonina Świst
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. kufel10 23.01.2022 16:26

  Posłuchajcie jego kazań, chop mądrze prawi i dobrze naucza. A palnąć głupstwo każdemu z was się zdarza.

 2. robi1906 23.01.2022 17:32

  Nie, nie zdarza się, kto się modli do żydów …….. a zresztą módlcie się, dawajcie swoje dzieci do ruchania, to się wam należy czyli kolec w dupę.

 3. Dgruzin 24.01.2022 12:38

  Oni wszyscy po jednych pieniądzach: KK, Natanek, inne religie, systemowi nadzorcy i wykonawcy. Odgrywają teatrzyk, a ludzie ich utrzymują i to na jakim poziomie.

  Prawie 200 przykładów w ST pokazujących z jakim to wspaniałym “Bogiem Ojcem” mamy do czynienia: LUDOBÓJCA, zwolennik NIEWOLNICTWA pozwalający zakatować niewolnika na śmierć, ktoś niesprawiedliwy, zaprzeczenie rodzica OJCA (wybór jednego dziecka i pozwolenie by zabijało i gnębiło swego brata/siostrę – wybraństwo Izraela), porywczy, zazdrosny, pyszny, popierający gwałty, grabież i lichwę, traktujący KOBIETĘ jako niższą kategorię, nakazujący zabić kogoś za błędy, inne poglądy, wiarę czy nieposłuszeństwo, mściwy do czwartego pokolenia…

  Cwaniacy z KK (i nie tylko) WYMYŚLILI SOBIE BOGA DOBREGO w oderwaniu od Biblii, na której tenże kościół opiera swe nauczanie. To się nazywa UROJENIE! W głowach owieczek stworzyli idyllę oderwaną od opisów ST.

  Nie da się brać biblii za PODSTAWĘ, na niej opierać religii a jednocześnie WYBIERAĆ sobie z niej to, co komuś pasuje o reszcie zapominając.

  Cóż zrobić jak ludzie nie czytają tej książki

 4. MasaKalambura 24.01.2022 15:20

  Ciekawe obserwować jak ludzie czytający biblię czyny, a czasem grzechy popełniane przez ludzi, a regulowane w Prawie przypisują Bogu.

 5. rici 24.01.2022 22:27

  Islam jako taki z Biblii uznaje za ksiegi swiete Tore, czyli tzw. piecioksiag Mojzesza, rzekomo podyktowany Mojzeszowi przez samego boga.
  W piecioksiego sa takie ksiegi jak Ksiega Prawa, i Ksiega Powturzonego Prawa, tam sa w zasadzie wszystkie prawa, nakazy i zakazy przedstawione; np. ze nie wolno uprawiac dwoch roznych roslin na jednym polu, lub nakaz obcinania wlosow z tylu glowy/pozostaja pejsy ktore moga byc dlugie/ Tak ze Jezus jak go przedstawiaja z dlugimi wlosami nie mogl byc zydem, zakaz sprawowania funkcji kaplanskich przez kaplana ktory ma problemy ze wzrokiem. A zobaczcie ile rabinow, ksiezy, pastorow, muezuinow nosi okulary.
  Tora, to sa slowa boga wiec powinny byc prawda, ale z tych slow wynika ze ten bog jest psychopata.

 6. MasaKalambura 24.01.2022 23:39

  Nie wynika nic takiego. Ale że pośród ludzi pełno psychopatów, owszem.

 7. Punkt Zero 25.01.2022 15:29

  Podam Wam tylko jeden przykład na temat prawd Tory.
  Żydzi żyli przez 400 lat w niewoli egipskiej, tak?
  To jakim cudem gdy ich Pan miał wybić pierworodnych czy coś takiego, to jako symbol iż w danym domu mieszkają Żydzi których należy oszczędzić zaznaczali drzwi krwią baranka czy jagniątka.
  Po pierwsze mieli więc domy podobne do Egipcjan, po drugie było ich stać na posiadanie baranka/jagniątka. Jakie to niewolnictwo? Niewolnik nie posada własnego domu jak mniemam…
  Potem przeprawili się przez morze czerwone z 300 tonami złota, srebra i miedzi.
  Mi to wygląda na gangsterski napad i mord nie-Żydów, ale tylko gdybam :)))))))))
  Nie jestem antysemitą i nie mam nic do Żydów jako takich, ale fakty są takie, że to w większości oni w 1917 wybili rosyjską arystokracje łącznie z dziećmi, kobietami itd. to oni w większości stworzyli piekło Stalinizmu itd. pewna grupa ludzi, nie tylko Żydów zarządza sobie resztą jak bandą baranów eliminując raz na jakiś czas co bardziej myślących tak aby w ogólnym obiegu zostało jak najprzeciętniejsze DNA. Samo wspomnienie o tym powoduje atak ponieważ to ta grupka ludzi, w dużej części Żydów, stworzyła system finansowy, kontroluje media, komunikację, służby specjalne, ich produkty zjadamy, w nich chodzimy a nawet sobie wstrzykujemy. nie chodzi tu o żadną nienawiść do Narodu Wybranego, bo większość to zwykli ludzie jak my. największy problem jest taki, że nawet podczas jakiegoś zrywu ludzie nie wiedzą do końca kim Oni są, więc wyładują swój gniew na ich kukłach, może na jakimś pojedynczym ofiarnym koźle a reszta robi swoje dalej. jakieś 1000 lat temu zatarto informację o Słowianach, o Wielkim Tatarze itp. i pilnuje się jedynej słusznej prawdy historycznej a jak ktoś za mocno fika to jest likwidowany bez ceregieli. Zostaliśmy zdradzeni dawno temu, przeszliśmy przez mroczne czasy, ale czas się wyrwać tym patologicznym astralnym i społecznym pasożytom, tzw. “elitom”. Ich przyssawki to nasze poglądy, oparte o ich prawdy historyczne, systemy społeczne, przekazy medialne i emocjonalne pochłaniacze naszej uwagi. Jesteśmy istotami posiadającymi współczucie, więc najlepiej użyć zamachu, postawić wojsko np. na Ukrainie i nasz wzrok jest już tam a inne przyssawki robią swoje. Oddajemy wolność i swoją potęgę w imię sprawiedliwości społecznej, obrony demokracji miłości bliźniego itd. Sra_ć na miłość bliźniego, zakończmy to!!!

 8. rici 25.01.2022 17:35

  Punkt; faraon Echnaton byl z dynastii hettyckiej. Hettyci to taki lud z terenow obecnej Turcji, ktory podbil Egipt. Hettyci idac na podboj Egiptu przez tereny obecnej Palestyny /najkrotsza droga/ zabrali spokrewniony z nimi lud. Tak ze ten lud to byli okupanci Egiptu, a nie niewolnicy. Wszystko bylo dobrze dopuki okupanci akceptowali wierzenia egipskie, Faraon Echnaton wprowadzil swoja monoteistyczna religie jak religie panstwowa. I wtedy Egipcjanie , glownie kaplani starej wiary, sie zbuntowali i przegonili faraona, i czesc okupantow. Faraon Echnaton teraz juz jako Mojzesz, czyli namaszczony na faraona, wyprowadzil czesc najezdcow zabierajac ze soba rowniez skarby.
  Wiekszosc biblioznawcow sklania sie do tego ze faraon Echnaton to jest wlasnie Mojzesz.

 9. MasaKalambura 25.01.2022 18:09

  Punkt żydzi będąc niewolnikami faraona mogli a nawet musieli gdzieś mieszkać. I nie byli jedynymi niewolnikami Egiptu. Jeszcze w czasie, kiedy do Egiptu przybywali, podczas 7 lat chudych, za czasów Józefa stali się, podobnie jak większość mieszkańców tego kraju, niewolnikami i własnością Faraona. A jeśli nie wtedy, bo chronił ich Józef, drugi po Faraonie, to po kilkunastu latach po tym Faraonie. Kiedy nastał inny.

  Nic też dziwnego że posiadali jagnięcinę. Mieszkańcy wsi w Rzeczypospolitej Szlacheckiej podobnie byli własnością szlachty. I podobnie posiadali chaty, zwierzęta i własność.

  Pokazywane w filmach bezduszne pokolenia Amerykanów tak źle traktujące ludzi zniewolonych z Afryki spowodowały, że wszystkim się wydaje, że niewolnictwo miało tylko taki kształt. W niewolę popadać można było na wiele sposobów. Czasem przez pieniądze. Zwykle przez wojny. NIc dziwnego że istniało, nic też dziwnego że przyszło Prawo regulujące ten status.

  A te tony złota i srebra, to wedle Biblii okup za majątki pozostawione przez potomków Abrahama w Egipcie. Przepisane przez Boga i wymuszone przez plagi. Które przyszły wyłącznie przez upór, pychę i bałwochwalstwo Faraona.

  Dziwię się, że w świecie wszechdostępnej informacji łączysz historię potomków Abrahama i Izaaka z historią ludów Azji, które w 10 wieku przyjęły judaizm, w 19 się zlaicyzowały, i od 20-go do dziś trzęsą planetą albo jako siewcy komuny, albo kapitalizmu lichwy.

  “Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
  spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami –
  a nie są nimi, lecz kłamią.”

 10. Punkt Zero 26.01.2022 11:56

  :))))))))) ale jaja
  @rici, przyznaje ci punkt, choć moje punkty nie są za wiele warte

  @MasaKalambura, proszę cię, od ponad 1000 lat przez całą Noc Svaroga może takie zmiany biegunów miały rację bytu, ale czas ten już się skończył
  natomiast, masz dwa punkty!!!!
  jeden za wiedzę, drugi za nieugiętość światopoglądu

  😉 pozdrawiam ciepło

 11. rici 26.01.2022 14:10

  Punkt dziekuje za punkt.
  To chyba powiedzial Churchil”Tylko krowa nie zmienia pogladow” krowa jak krowa to jest bydlo.
  Jezeli chwyce kogos na klamstwie, to luz nigdy mu nie uwierze. A Masa zdarza sie to nagminnie, nie wiem czy on zmienia poglady czy tylko nagina, lub jest tam ich wiecej. Ostatnie przyklady dwa dni temu pisal ze ma 5o-tke, teraz ze mu jeszcze duzo brakuje. A zreszta gdyby zobaczyc jego komentarze to praktycznie kazdy mowi co innego.
  Za cos takiego muzulmanie by go dawno wyrzucili i jesze na droge ukamieniowali. Takie cos moze przechodzic tylko u eskimosow i katolikow.

 12. MasaKalambura 26.01.2022 18:50

  Dzięki Punkt za punkTy.

  Rici, powiedzenie Churchila mówi o poglądach, a wiara do nich należy częściowo albo z goła, tylko pozornie, czyli wcale. Bo wiara prócz wiedzy, w dużej części zawiera wolę, którą steruje się intencją oraz emocjami. Natomiast czysty pogląd to kwestia wyłącznie rozumowa. Owszem poglądy też zawierają w sobie i wolę i wywołują emocje, ale jest to zupełnie inny rząd ich wielkości albo tylko reakcja na nie.

  O ile poglądy zmieniam dość często w miarę przyrastania mojej wiedzy. O tyle wiara moja ulega rozwojowi i zwiększaniu (lub pomniejszaniu), w miarę dalszego studiowania, nauki i praktyki (lub ich porzucenia).

  Co zaś się tyczy wieku, jesteś ofiarą własnego braku precyzji wyrażania i braku pamięci, albo zwyczajnie nie umiesz rachować. Powiedziałeś, że jesteś ode mnie starszy CONAJMNIEJ (słowo klucz) 2 razy. Czyli daj my na to w przedziale od 2,2 do 2,8 raza starszy.
  Ja na to odpowiedziałem, że musisz mieć grubo ponad setkę. Bić rekordy. Czyli koło 120 lat ograniczenia zapisanego jeszcze w Biblii. Jeśli brać lata księżycowe ( a powinno się tak zrobić, bo Biblia rozróżnia ten kalendarz), to trzeba odjąć 3,7 lat (11 dni krótszy rok księżycowy) co daje ok 116 lat życia max. O ile wiem niewielu przekracza ten biblijny zakaz. Przypadek? Nie sądzę.

  Wracając do rachunków:
  116/2,8= 41 lat
  116/2,2= 52 lata
  Mieszczę się w tym przedziale.

  I sam widzisz, nie kłamałem. Ani teraz ani wcześniej. Mentalnie ukamienowałeś niewinnego człowieka.
  Dostajesz za to 2 gramy na wadze grzechów w Dniu Sądu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.