Bizancjum TVP. Mimo miliardowych dotacji, są na minusie

Opublikowano: 22.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2123

Telewizja Publiczna dostaje gigantyczne dotacje od nas wszystkich, a i tak jest na minusie. W 2022 roku wydali więcej

Jak wynika z danych finansowych, które ujawnia portal WirtualneMedia.pl, publiczno-państwowy nadawca zanotował w 2022 roku aż 50,7 mln zł netto straty. Stratę tę zanotowano mimo ponad 2 miliardów złotych dotacji dla TVP od podatników – 295,8 mln zł wpłynęło z tytułu abonamentu RTV i aż 1,786 mld zł z tytułu „rekompensaty”.

Do tego TVP zarobiła 844,7 mln zł z reklam oraz mniejsze sumy za reemisje kanałów przez operatorów, koprodukcję filmów i seriali oraz sprzedaż licencji do swoich treści. W sumie przychody wyniosły 3,56 mld zł (60 proc. z budżetu państwa).

Mimo to Telewizja Polska zanotowała 50,7 mln zł straty. To pierwsza taka sytuacja od momentu, gdy dostaje tzw. „rekompensatę” z budżetu państwa. Blisko 1,8 miliarda złotych tejże rekompensaty nie wystarczyło jednak, by wyjść chociaż na zero. Cóż, propaganda, upartyjnienie telewizji kosztuje, ale włodarze się tym nie przejmują, bo i tak nie płacą ze swoich.

„Mam wrażenie, że przy Woronicza działają jak za dawno minionych czasów. TVP dostała gigantyczne pieniądze w porównaniu z latami sprzed 2016 roku, w takiej sytuacji strata jest czymś zupełnie niewyobrażalnym” – komentuje na łamach wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski, były prezes TVP, obecnie Rady Mediów Narodowych.

Ujemny wynik finansowy w dużej mierze spada na barki Jacka Kurskiego, który pełnił funkcję prezesa do września 2022 roku. Zastąpił go Mateusz Matyszkowicz.

Autorstwo: KM
Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 22.05.2023 17:26

    A co się dziwić? Tam jest armia prawdziwych pasożytów żerujących na nas…Armia pseudodziennikarzy, pseudogwiazdek i innej maści ,,chowanków,, władzy. Zlikwidować tę ,,hydrę,, i zrobią się gigantyczne oszczędności…..Wiem, ale pomarzyć zawsze można…

  2. emigrant001 22.05.2023 22:47

    Populizm i Socjalizm wymaga propagandy, żeby przyćmić kolesiostwo i nepotyzm za pieniądze podatnika:)
    Ale skoro podatnikom to nie przeszkadza to zabawa trwa w najlepsze:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.