Biuro podróży Neckermann Polska upada

Opublikowano: 25.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Turystyka i podróże, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1913

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego oświadczenie o niewypłacalności. W ciągu najbliższych dni ma złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. O niewypłacalności firma Neckermann Polska Biuro Podróży Sp. z o.o. poinformowała w specjalnym oświadczeniu.

W komunikacie opublikowanym na „Facebooku” firma tłumaczy, że powodem wszczęcia procedury upadłości jest ogłoszenie 23 września upadłości przez biuro podróży Thomas Cook PLC, które pociągnęło za sobą upadłość spółki Thomas Cook GmbH, która jest właścicielem 100 proc. udziałów Neckermann Polska.

Jak podkreślono w komunikacie, mimo stabilnej sytuacji finansowej biura w Polsce, firma nie może funkcjonować bez swojej spółki-matki. Zarząd Neckermann Polska podkreślił, że wszyscy klienci biura są objęci ochroną, wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowych oraz z przepisów o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.

„Z ogromną przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym działając w zgodnie z przepisami polskiego prawa, a w szczególności z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych w związku z niewypłacalnością Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o. („Spółka”, „Neckermann Polska”) złożyłem stosowny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych wystawionych przez AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 50 B w celu pokrycia roszczeń klientów Neckermann Polska oraz w celu sprowadzenia do kraju wszystkich klientów Neckermann Polska pozostających obecnie zagranicą” – głosi oświadczenie prezesa zarządu Neckermann Polska Macieja Nykiela.

Neckermann Polska Biuro Podróży Sp. z o.o. działało na polskim rynku od 23 lat. Dziś spółka zapowiedziała, że zawiesza wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych. W ciągu najbliższych kilku dni Zarząd Spółki złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości Neckermann Polska.

“Działanie to jest podyktowane koniecznością wynikającą z przepisów art. 21 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe” – napisano w komunikacie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. kufel10 26.09.2019 02:03

    Rzecznik praw konsumenta powiedział mi kiedyś, że właściciel ITAKI oficjalnie nie ma nic na siebie, bezdomny czy jakoś tak. Akurat itaka oszukała nas (grupa) i obcięła cały jeden dzień wczasów. Nic nie wskóraliśmy metodami bezsądowymi, tłumaczenie jak krowie na rowie. Właściciel “miał” kiedyś “dom roku” w PL. Tak te firemki działają, resztę odpowiedzcie sobie sami. Polski kapitalista, vel złodziej bez skrupułów i bez kręgosłupa moralnego.
    http://www.24opole.pl/8481,Dom_spod_Opola_najpiekniejszy_w_III_RP,wiadomosc.html

  2. net 26.09.2019 10:41

    Jednego nie rozumiem. Klient, który jedzie na wakacje odpowiednio wcześnie musi zapłacić w biurze podróży całą kwotę. Dlaczego biuro nie przelewa do hotelu za wakacje klienta całej należnej kwoty, jeszcze przed jego przyjazdem ? Nie byłoby wówczas sytuacji, że klient nie ma opłaconego pobytu.

  3. kufel10 27.09.2019 02:39

    @net
    Powiem Ci, z tego co zaobserwowałem to albo obracają stale tą sporą sumą, powiedzmy że mają taki kredyt kupiecki, co obniża im koszty prowadzenia firmy (kredyty) lub choćby trzymają stale te miliony na lokatach. Czasami też księgowość w korporacji chce się wykazać przed .. szefostwem (?), przerabiam to na bieżąco wystawiając faktury. nic innego mi na myśl nie przychodzi. Chyba że ktoś planuje taki skok na kasę klienta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.