Biopaliwo z produktu ubocznego tworzenia whiskey

Opublikowano: 11.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 759

Pierwszy samochód napędzany biopaliwem pomyślnie przeszedł jazdę próbną. Paliwo zwane biobutanem, zostało stworzone jako zamiennik tradycyjnej benzyny oraz oleju napędowego. Co ciekawe, samochody, które używają biopaliwa nie potrzebują żadnych dodatkowych modyfikacji silnika.

Biopaliwo wytwarzane jest z ziaren jęczmienia oraz syropu piwnego, powstającego jako produkt uboczny fermentacji alkoholowej. Dziennikarka Lisa Summers po raz pierwszy prowadziła samochód napędzany takim biopaliwem.

Reporterka powiedziała, że samochód prowadziło się tak, jak jakby był napędzany tradycyjnym paliwem oraz, że nie napotkała żadnych problemów w czasie jazdy. Obecnie istnieje silny trend tworzenia samochodów elektrycznych, lecz biobutanol wydaje się być całkiem dobrą alternatywą dla takich pojazdów, tym bardziej, że nie wymaga to żadnych zmian w budowie silnika.

Prawie 750 tys. ton ziaren jęczmienia oraz dwa biliony litrów syropu piwnego są produktem ubocznym tworzenia Whisky każdego roku. Biopaliwo zostało stworzone przez firmę Celtic Renewables we współpracy z destylarnią Tullibardine z Perthshire.

Autorstwo: B
Na podstawie: BBC.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. gajowy 11.07.2017 09:39

    Dlaczego od razu jako paliwo do samochodu. Silnik to coraz bardziej skomplikowana i wrażliwa maszyna. Może ogrzewać dom spalając takie paliwo zamiast lekkiego oleju opałowego?

  2. Fenix 11.07.2017 09:44

    @gajowy, ciekawy pomysł .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.