Bill Gates chce karmić dzieci sztucznym mlekiem matki

Opublikowano: 28.06.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 855

Istnieje nowa i lepsza alternatywa dla mleka kobiecego, która, według niektórych, jest korzystna dla środowiska. Amerykańska firma BioMilq sztucznie wytwarza mleko matki z hodowanych ludzkich komórek nabłonka piersi, dzięki czemu jest ono dostępne w handlu dla konsumentów.

Nowa firma otrzymała 3,5 miliona dolarów z funduszu inwestycyjnego współzałożonego przez Billa Gatesa, Jeffa Bezosa, Richarda Bransona i Marka Zuckerberga. Fundusz został utworzony, aby zapobiegać szkodliwym skutkom zmian klimatu spowodowanym emisjami dwutlenku węgla.

Ponadto BioMilq dąży do zapewnienia bardziej przyjaznej dla środowiska alternatywy dla mleka, ponieważ szacuje się, że dziesięć procent światowego przemysłu mleczarskiego, który jest znaczącym źródłem gazów cieplarnianych, jest wykorzystywanych do produkcji mieszanki dla niemowląt.

Firma twierdzi, że opracowała formę mleka, która jest łatwiejsza do strawienia przez dzieci niż mieszanka. Co najważniejsze, emituje mniej śladu węglowego, co ma pomóc środowisku.

Nie jest jasne, kiedy sztuczne mleko BioMilq może stać się dostępne na rynku, ale przedstawiciele firmy twierdzą, że prawdopodobnie zależy to od zgody organów nadzoru, takich jak amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

Podejście stosowane w produkcji sztucznego mleka matki polega na replikacji kluczowych białek występujących w mleku ludzkim. Sztuczne mleko matki, gromadząc komórki z ludzkich komórek gruczołu sutkowego, zawiera białka znajdujące się w normalnym mleku matki, które mogą przynieść więcej korzyści zdrowotnych niż mleko krowie lub mieszanka na bazie soi.

W lutym BIOMILQ przedstawił dowód koncepcji sztucznego mleka matki. Firma twierdzi, że może wytwarzać zarówno kazeinę, jak i laktozę, które są ważnymi białkami w ludzkim mleku matki.

Według Michelle Egger, współzałożycielki i CEO BioMilq, chociaż nie ma prawdziwego substytutu mleka matki, firma uważa, że ​​może wykorzystać moc natury, nauki i technologii, aby zapewnić kompleksowe i zrównoważone żywienie niemowląt.

Ponadto firma twierdzi, że jest pionierem w produkcji składników mleka w tym samym systemie, stosując sterylne podejście od początku do końca. Ich nowość pozwala im stworzyć pełną sekwencję złożonych składników w idealnych proporcjach.

Leyla Strickland, współzałożycielka BioMilq i biolog komórkowy, powiedziała, że ​​dzięki sztucznemu mleku matki rodzice, opiekunowie i dzieci będą mieli więcej możliwości wczesnego żywienia. Dodaje, że są zdeterminowani, by stworzyć lepszą Ziemię dla przyszłych pokoleń.

W wywiadzie dla Business Insider Strickland powiedziała dziennikarzom, że inspiracją dla tej koncepcji była jej własna walka z karmieniem piersią syna. Ona naprawdę mówi, że wyłączne karmienie piersią może nie być dla wszystkich, a nawet niemożliwe dla tych, którzy chcą pójść tą drogą.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.