Bill Gates powiedział o przyszłej rewolucji technologicznej

Opublikowano: 20.01.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2996

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, w rozmowie z użytkownikami „Reddita” unikał pytań o Jeffreya Epsteina, ale za to odpowiedział na inne. Wyznał, że metaverse i Web3 (koncepcja internetu nowej generacji, zdecentralizowanego i zasilanego przez blockchain i ekonomię tokenów) nie są tak rewolucyjne, jak sztuczna inteligencja (AI).

„Sztuczna inteligencja, czyli sztuczna inteligencja, to kolejna duża zmiana technologiczna, której użytkownicy mogą oczekiwać w nadchodzących latach” — powiedział Gates.

Firma Gates jest przekonana, że sztuczna inteligencja może mieć znaczący wpływ na edukację i opiekę zdrowotną. Na przykład można jej użyć do nauczania matematyki dla dzieci i uczynić przedmiot naprawdę interesującym. W medycynie sztuczna inteligencja może pomóc ludziom uzyskać poradę medyczną w regionach, w których nie ma lekarzy.

Gdy jeden z użytkowników „Reddita” zwrócił uwagę, że wprowadzenie AI doprowadzi do utraty pracy przez nauczycieli i lekarzy, Gates nie zgodził się, mówiąc, że obecnie na świecie brakuje tych specjalistów.

Microsoft idzie w ślady Gatesa i inwestuje dodatkowe 10 miliardów dolarów w OpenAI, firmę, która rozwija i licencjonuje technologie oparte na uczeniu maszynowym.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

13

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.