Big Brother made in France

Opublikowano: 11.08.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 188

Sąd Najwyższy ds. Konstytucyjnych we Francji zatwierdził kontrowersyjny projekt ustawy, który daje państwu potężne nowe uprawnienia do szpiegowania obywateli.

Rada Konstytucyjna dodała jedynie niewielkie poprawki do przepisów, które aktywiści praw człowieka i prywatności, a także ONZ, określili jako umożliwiające “bardzo natarczywe” szpiegowanie, podsłuchiwanie i włamywanie się do komputerów.

Socjalistyczny rząd uzasadnił ustawę, która pozwala agencjom wywiadowczym bez sądowej zgody podsłuchiwać telefony i e-maile oraz włamywać się do komputerów, styczniowymi atakami terrorystycznymi w Paryżu, w tym na satyryczną gazetę Charlie Hebdo i sklep żydowski, w których zginęło 17 osób.

To daje służbom krajowym prawo by podsłuchiwać cyfrową i komórkową komunikację każdego obywatela powiązanego z “terrorystami” oraz instalować ukryte kamery i urządzenia rejestrujące w prywatnych domach bez uzyskania uprzedniej zgody sędziego.

Agencje wywiadowcze mogą również umieścić w komputerach “keylogger”- urządzenia, które zapisują pisanie na klawiaturze w czasie rzeczywistym. Dostawcy Internetu oraz usług telefonicznych będą zmuszeni do instalowania “czarnych skrzynek” – złożonych algorytmów – alarmujący władze co do podejrzanych zachowań w Internecie. Te same firmy będą zmuszone do przekazywania takich informacji.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
herstoryk
Gość
herstoryk

Kto poświeca swobody obywatelskie dla odrobiny tymczasowego bezpieczeństwa nie zasługuje ani na bezpieczeństwo ani na swobody obywatelskie – przypisywane Benjaminowi Franklinowi.