Bieguny magnetyczne Ziemi są gotowe do zamiany

Opublikowano: 13.07.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 884

Ziemskie pole magnetyczne słabnie do 10 razy szybciej niż szacowano. Nowe dane wspierające ten fakt pochodzą z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i jej satelitów typu Swarm. O wstępnych wynikach kwerendy danych zebranych za pomocą roju satelitów Swarm informowaliśmy niedawno, teraz pojawiło się więcej danych. Pomiary wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy pokazują, że pole magnetyczne Ziemi nadal słabnie.

Odcienie czerwieni na powyższej mapie wskazują na obszary, gdzie pole magnetyczne się wzmacnia i odcieniem niebieskiego pokazują się obszary, gdzie pole się osłabia. Pole magnetyczne, które chroni naszą planetę przed skutkami silnych rozbłysków słonecznych i śmiertelnego promieniowaniem emitowanego z kosmosu i z naszej dziennej gwiazdy, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy znowu osłabło.

Największe “słabe punkty” w polu magnetycznym Ziemi rozciągają się na odległość 600 000 km nad powierzchnią planety. Pojawiły się one szczególnie na zachodniej półkuli, podczas gdy w południowej części Oceanu Indyjskiego pole magnetyczne wzmocniło się. Tak przynajmniej wynika z danych zarejestrowanych przez magnetometry zainstalowane na pokładach trzech satelitów Swarm.

Wyniki są tak zaskakujące, że naukowcy wręcz przestraszyli się konsekwencji ostatnich ustaleń. Ci, którzy przeprowadzili badania, wciąż asekurancko dodają, że nie są pewni, dlaczego pole magnetyczne słabnie aż tak bardzo, ale szef misji Swarm, Rune Floberghagen z ESA, uznał, że najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że bieguny magnetyczne Ziemi przygotowują się do przeskoku.

Dane wskazują, że północ magnetyczna migruje w kierunku Syberii. Zdaniem Floberghagena przebiegunowanie nie jest zjawiskiem natychmiastowym, ale zajmie setki, jeśli nie tysiące lat. Naukowiec dodał w uspokajającym tonie, że coś takiego jak przebiegunowanie, zdarzyło się już wiele razy w przeszłości Ziemi.

Przebiegunowanie to zjawisko dosyć typowe dla wszelkich ciał niebieskich posiadających pole magnetyczne. Problem polega na tym, że ludzkość nie przeżyła jeszcze takiego zjawiska. Przekonanie naukowców co do tego, że Przebiegunowanie jest procesem trwającym tysiące lat bierze się z tego, że badano orientację magnetyczną zastygającej magmy i dzięki temu uznano, że proces ten w przeszłości trwał przynajmniej kilka tysięcy lat.

Z drugiej zaś strony przebiegunowanie Słońca występujące co 12 lat jest zjawiskiem nagłym i trwa najwyżej kilkadziesiąt godzin. Pewność naukowców co do czasu trwania takich zjawisk jest zatem oparta o potencjalnie ryzykowne założenia.

Na podstawie: news.yahoo.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. xc1256 13.07.2014 22:12

  Inne dane wskazują, że ostatnia zmiana biegunów na ziemi trwała około 3 dni. Dane które to opisują są zawarte w skałach.
  Widzę, że FEMA jest przygotowana, gotowe miasta w Chinach już czekają, Afryka Południowa też przygotowana.
  Moim zdaniem zmiana biegunów na ziemi wystartowała jakieś 40- lat temu i jest w fazie “rozgrzewki”, następnie nastąpi “właściwy” etap trwający parę dni (największa zmiana wartości) i powolne pozycjonowanie.
  Kto obserwuje wykresy rezonansu Schumana, ten widzi dokładnie że coś jest na rzeczy. Wygląda to jak obraz interferencyjny. Jeżeli nikt nie manipuluje żadnym urządzeniem, to pozostaje pytanie, co powoduje zaniki jakiegokolwiek mierzalnego rezonansu na okres 1h lub jego zdecydowanie “zagęszczenie” przez parę godzin. Poza tym co spowodowało pojawienie się 10Hz i 20Hz jako stałej na wykresach ? Czyżby ziemia zmieniła swoją średnicę, czy raczej ziemia obecnie przelatuje przez rzadsze i gęstsze ośrodki eteru w przestrzeni ? – bo tak to wygląda. Jak wiadomo zmiana rezonansu i biegunów magnetycznych spowoduje różne naturalne zjawiska, jak trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów.

 2. Niccolo 13.07.2014 23:33

  @xc1256 A ile twoim zdaniem ta obecna faza ,,rozgrzewki” może trwać?

 3. xc1256 14.07.2014 10:20

  @Niccolo Moim zdaniem w przedziale czasowym 2015 – 2021 zakończy się ta faza “rozgrzewki”.

 4. MichalR 14.07.2014 11:02

  Yellowstone, przebiegunowanie, USA rozpoczyna zbrojenie terrorystów w Iraku, Unia Europejska wyraża swoje oburzenie zachowaniem Rosji względem Ukrainy, Indyjsko-Chiński konflikt póki co wyłącznie odbywający sie na arenie dyplomatycznej o wodę zaczyna nabierać na sile, tak samo jak konflikt o wody Nilu…

  Jeśli dojdzie do eskalacji jakiegokolwiek z wymienionych problemów, to będzie nieciekawie… Może Ci Jehowi mają rację.

 5. jakiskretyn 14.07.2014 12:47

  @xc1256
  “Czyżby ziemia zmieniła swoją średnicę, czy raczej ziemia obecnie przelatuje przez rzadsze i gęstsze ośrodki eteru w przestrzeni ?”

  Czyżby ktoś studiował fizykę w XIX wieku?
  Za Wikipedią:
  “Niemożność bezpośredniego wykrycia takiej substancji składano na karb ograniczeń eksperymentalnych. Istniały jednak pośrednie metody doświadczalne umożliwiające badanie eteru – przypuszczano, że eter wypełnia całą przestrzeń, jest bezwonny, nieściśliwy, etc. Do prób tych należały doświadczenia Michelsona-Morleya, które konsekwentnie wykluczały kolejne teoretyczne możliwości istnienia eteru.
  […]Doświadczenia tego typu były wykonywane wielokrotnie, do najbardziej znanych należą eksperymenty R. J. Kennedy’ego oraz E. M. Thorndike’a (1929–1931) – wynik prawie zawsze jednoznacznie wskazywał, że eter nie istnieje. Niejednoznaczne wyniki były wykluczane później przez poprawienie metody bądź dokładności eksperymentu. Dzisiaj nie ma żadnego eksperymentu, który wskazywałby na istnienie eteru.”

  Może nie róbmy ludziom wody z mózgu. No chyba że wierzysz w materiał w którym planety poruszają się bez oporów ruchu, ale jednocześnie jest gęstszy niż stal, żeby fale mogły się w nim rozchodzić z mierzoną empirycznie prędkością.

 6. xc1256 14.07.2014 13:07

  @jakiskretyn – no właśnie Twój cytat “Może nie róbmy ludziom wody z mózgu.”
  Odsyłam np. do Modelu 31 pana Ryszarda Walo, lista “milczenia” fizyków jest długa… Czy chcesz czy nie eter istnieje, co oczywiście nie jest na “rękę” obecnym fizykom. (mam nadzieję, że opracowanie nie będzie zbyt trudne dla Ciebie).
  Nie opieraj się kolego na wikipedii, to nie wyrocznia 🙂
  …”Strzeżcie się dawców fałszywych prezentów i ich złamanych obietnic. Wiele bólu, ale jeszcze jest czas. Dobro istnieje. Sprzeciwiamy się oszustwu”…
  Tak więc kolego @jakiskretyn odpowiedz mi merytorycznie co spowodowało zmianę rezonansu Schumana na obecną pierwszą 10Hz i drugą harmoniczną 20Hz ?, choć w zasadzie 20Hz jest znacznie wyraźniejsza niż ta 10Hz.

 7. MichalR 15.07.2014 09:56

  Prawdą jest że informacje niewygodne są odrzucane, ale nie jest to jeszcze powód aby bezkrytycznie przyjmować odrzucone teorie. Ja przychylam się do stanowiska naukowców, ale co najwyżej nie odrzucam teorii niepotwierdzonych tudzież nawet odrzuconych.

  Wolę żyć w niepewności niż tkwić w błędnym przekonaniu

 8. jakiskretyn 16.07.2014 13:40

  @xc1256
  Model geocentryczny również działa, jeśli poczynić odpowiednie założenia. Z tym że heliocentryczny jest prostszy w wyjaśnianiu tych samych problemów.
  Co do modelu 31 – Nie neguję, że we Wszechświecie nie ma ciemnej energii (na której oparty jest ten model). Neguję, że nie wypełnia go eter – substancja posiadająca masę i gęstość, zgodnie z jego definicją z fizyki klasycznej.

  Przesunięcia harmonicznych w modelu Schumana nie są zabronione, a wpływ na nie ma z pewnością wiele czynników, których jednoznacznie nie jestem w stanie zidentyfikować, jako że nie jestem fizykiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.