Biedroń chce powołać rzecznika praw zwierząt

Opublikowano: 10.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 972

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń zapowiedział podczas konferencji prasowej przed Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, że jeśli zostanie wybrany na urząd Prezydenta RP, to powoła rzecznika praw zwierząt.

Europoseł podkreślił, że w kwestiach związanych ze zwierzętami Lewica od dawna ma „jasną agendę”. „Ugrupowania lewicowe były pionierami zmian ustawodawczych, jeśli chodzi o ochronę i dobrostan zwierząt. Ale dziś musimy zrobić kolejny krok, bo w Polsce nadal bestialstwo wobec zwierząt jest niestety codziennością” – powiedział Biedroń.

Kandydat Lewicy zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany na urząd prezydenta w nadchodzących wyborach, to powoła rzecznika praw zwierząt. „Rzecznik, który będzie dbał o dobrostan zwierząt domowych, hodowlanych i zwierząt dzikich. Rzecznik będzie mocno umocowany w urzędzie Prezydenta RP i będzie miał narzędzia do podejmowania skutecznych działań kiedy zwierzętom będzie dział się krzywda” – mówił Biedroń.

Dodał, że rzecznik w imieniu prezydenta będzie mógł wnosić do parlamentu inicjatywy ustawodawcze. Jak powiedział Biedroń, jedną z pierwszych tego rodzaju inicjatyw będzie zakaz hodowli zwierząt futerkowych. „Jarosław Kaczyński, który znany jest w Polsce z tego, że jest czuły wobec zwierząt, nie zmienił sytuacji, jeśli chodzi o hodowlę zwierząt futerkowych. Ja to zmienię” – zapewniał.

Polityk zapowiedział również, że ma zamiar wprowadzić zakaz wjazdu cyrków ze zwierzętami do Polskich miejscowości. „Cyrk ze zwierzętami nie jest śmieszny, my to wiemy i trzeba to wreszcie uregulować” – powiedział.

Zdjęcie: Silar (CC BY-SA 4.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
majkel
Użytkownik
majkel

Podobno bił i znęcał się nad własną matką a teraz chce dbać o zwierzęta leśne i hodowlane.

robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Majkel nie podobno tylko to zrobil. Jemu sie w d/o/o/pie poprzewracalo od wazeliny.