Biden zaleje Amerykę tanią siłą roboczą

Opublikowano: 20.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1528

Kongresowi Stanów Zjednoczonych zaprezentowany został nowy plan prezydenta Joe Bidena, zakładający masową amnestię dla cudzoziemców nielegalnie przebywających w Ameryce. Krytycy tego rozwiązania twierdzą, że będzie to cios dla tamtejszej gospodarki. Do kraju napłynie bowiem tania siła robocza, gdy tymczasem prawie 17 milionów Amerykanów nie ma pracy.

Demokratyczny senator Bob Menendez, sam będący z pochodzenia Kubańczykiem, zaprezentował projekt firmowany przez Bidena. Zakłada on przede wszystkim skierowanie prawie wszystkich nielegalnych imigrantów na ośmioletnią ścieżkę do uzyskania obywatelstwa. Przyspieszona zostałaby także procedura wydawania „zielonych kart” rodzinom obcokrajowców przebywających już w USA.

W ten sposób do Ameryki mogłoby legalnie przyjechać blisko 52 mln osób mieszkających zagranicą. To jednak nie koniec zmian proponowanych przez nowego amerykańskiego prezydenta. chce on wyeliminować limity imigracyjne dla poszczególnych państw Ameryki Środkowej, co spowodowałoby faktyczną monopolizację zezwoleń na zatrudnienie przez Latynosów. Do Stanów Zjednoczonych mogliby zresztą przyjechać także ci imigranci, którzy wcześniej zostali z nich deportowani.

Politycy Partii Republikańskiej nazywają propozycję prezydenta „katastrofalną”. Jej zrealizowanie oznaczałoby zrujnowanie gospodarki USA, która zostałaby zalana przez tanią siłę roboczą. Tak naprawdę plan Bidena oznacza zachętę do jeszcze większej nielegalnej imigracji, zmniejszając możliwość znalezienia pracy przez amerykańskich pracowników w czasie trwającej recesji gospodarczej.

Republikański senator Mike Braun jest rozczarowany zniweczeniem dotychczasowego programu imigracyjnego „American First”. Miał on bowiem na celu podwyższenie płac amerykańskich pracowników poprzez zmniejszenie liczby cudzoziemców. Jest to ważne zwłaszcza w okresie pandemii koronawirusa, gdy blisko 17 mln Amerykanów pozostaje bez stałego zatrudnienia.

Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,60 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konter
Użytkownik
Konter

Establishment sprowadza sobie nowych wyborców ;)