Biden wiedział o planach wysadzenia gazociągu Nord Stream

Opublikowano: 07.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2221

Według „Washington Post”, Centralna Agencja Wywiadowcza USA „dowiedziała się w czerwcu ubiegłego roku, za pośrednictwem europejskiej agencji szpiegowskiej, że sześcioosobowy zespół ukraińskich sił specjalnych zamierzał dokonać sabotażu na gazociąg z Rosji do Niemiec”.

Szczegóły dotyczące planu „zostały zebrane przez europejską służbę wywiadowczą i udostępnione CIA w czerwcu 2022 roku”. Według raportu – stwierdza gazeta – Ukraińcy planowali zaatakować rosyjsko-niemiecki gazociąg po zakończeniu dużych ćwiczeń morskich NATO, odbywających się pod kryptonimem „Baltops”, które trwały od 5 do 17 czerwca 2022 roku.

Sabotaż wstrzymano o kilka miesięcy z powodów, które pozostają niejasne. Do ataku na obydwie nitki gazociągu – Nord Stream I i Nord Stream II – doszło 27 września 2022 r. Uszkodzenia spowodowały, że gaz z Rosji przestał płynąć do Niemiec.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. emigrant001 07.06.2023 10:50

  Washington Post –
  “sześcioosobowy zespół ukraińskich sił specjalnych zamierzał dokonać sabotażu na gazociąg z Rosji do Niemiec”:)
  i nie wiem skąd się bierze zdziwienie, że media kłamią:)
  covid się już skończył, ale żarty mają się dobrze:)

 2. KubaD. 07.06.2023 19:51

  “ukraińskich sił specjalnych ” – nie wiem, czy bardziej się uśmiałem z tego, że ukraina niby miała zdolną do takich zadań ekipę, czy z tego, że zrzucają teraz wszystko na ukraińców

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.