Biden pozostawia miliony bezrobotnych swemu losowi

Opublikowano: 04.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1762

Pomoc finansowa dla zwolnionych z pracy w wyniku obostrzeń epidemicznych – blisko 10 milionów ludzi – nie zostanie przedłużona. Od przedwczoraj ci bezrobotni będą musieli obyć się bez 300 dolarów tygodniowego zasiłku. Biden i jego Partia Demokratyczna nie ruszyli małym palcem, by przedłużyć tę pomoc.

Jeśli brać pod uwagę rodziny pozbawionych pracy, na lodzie znajdzie się 35 milionów Amerykanów (10 proc. populacji USA), którzy mogli do tej pory utrzymać się z „zasiłku kowidowego”. Demokrata Biden zgadza się w tej kwestii z Republikanami, którzy w swoich stanach zabrali bezrobotnym takie zasiłki doprowadzając do niezliczonych tragedii, jak bezdomność, rozpad rodziny, czy nawet śmierć, z braku kosztownego leczenia. Tymczasem, choć bezrobocie teoretycznie spadło (o 0,2 proc.), część aktywnych zawodowo Amerykanów pozostaje sporo mniejsza niż w czasach przedkowidowych i dziś wynosi tylko 61,7 proc., co jest poziomem notowanym ostatni raz w połowie lat 1970., w okresie kryzysu naftowego.

Biały Dom pozbył się problemu, zapraszając stany do ustanowienia pomocy zastępczej i to z częściowym wykorzystaniem środków federalnych, ale żaden ze stanów – w tym 23 zarządzane przez Demokratów – niczego takiego nie przewiduje, podczas gdy rynek pracy dalej kuleje. W tej chwili nie zostało już właściwie nic z indywidualnej pomocy federalnej wprowadzonej przez prezydenta Trumpa.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. j3w 04.11.2021 09:59

    “Biden zgadza się w tej kwestii z Republikanami”
    – ahh, strajk.eu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.