Biden ostrzegł Rosję przed użyciem broni jądrowej na Ukrainie

Opublikowano: 19.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1319

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu.

Jeśli Rosja użyje chemicznej lub taktycznej broni nuklearnej na Ukrainie, stanie się jeszcze większym globalnym pariasem niż jest teraz, ostrzegł prezydent USA.

Prezydent USA Joe Biden wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina do porzucenia pomysłu użycia chemicznej lub taktycznej broni jądrowej na Ukrainie. „Nie ma potrzeby! Nie ma potrzeby! Nie ma potrzeby! Zmienisz oblicze wojny jak nic od drugiej wojny światowej” – powiedział Biden w wywiadzie dla CBS w piątek wieczorem 16 września, zapytany, co powiedziałby Putinowi, gdyby pomyślał o takiej możliwości.

Jednocześnie Biden nie powiedział dokładnie, jak zareagują Stany Zjednoczone, gdyby Rosja mimo wszystko podjęła taki krok. „Myślisz, że powiedziałbym ci to, gdybym wiedział, co to będzie? zapytał gospodarza „60 Minutes” Scotta Pelly’ego. „Oczywiście, że ci tego nie powiem. To będzie miało konsekwencje”. Jednocześnie dodał, że używając chemicznej lub taktycznej broni nuklearnej na Ukrainie, Rosja „zamieni się w jeszcze większego globalnego pariasa niż kiedykolwiek w przeszłości”.

Tymczasem 17 września sekretarz prasowy Władimira Putina Dmitrij Pieskow, zapytany przez dziennikarzy o możliwość użycia przez Moskwę broni jądrowej na Ukrainie, odpowiedział następującymi słowami: „Przeczytaj doktrynę. Wszystko jest tam napisane”. Dokument ten stwierdza, że Rosja może użyć broni jądrowej w odpowiedzi na atak na nią lub jej sojuszników przy użyciu broni jądrowej lub innej broni masowego rażenia, lub w przypadku agresji z użyciem broni konwencjonalnej, jeśli „zagrożone jest samo istnienie państwa”.

16 września Putin ogłosił „próby przeprowadzenia zamachów terrorystycznych na terytorium Federacji Rosyjskiej”, w tym „jeśli nie w samych obiektach, to wokół naszych (rosyjskich – przyp. red.) obiektów jądrowych, elektrowni jądrowych” i obiecał, że „będzie odpowiedź”.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. shkshk 19.09.2022 09:34

    Czyli jeśli usa lub uk dostarczy broń na ukrainę mogącą dosięgnąć moskwę, wtedy putin będzie musiał odpowiednio zareagować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.