Biden chce podnieść pułap długu publicznego

Opublikowano: 03.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2582

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych Kevin McCarthy przyjął zaproszenie prezydenta USA Joe Bidena na spotkanie w sprawie podniesienia pułapu długu publicznego — poinformowała we wtorek 2 maja amerykańska telewizja CNN, powołując się na poinformowane źródło.

Biuro prasowe prezydenta USA informowało wcześniej, że Biden zaprosił czterech przywódców kongresowych — liderów większości i mniejszości z obu izb — na spotkanie w Białym Domu 9 maja. Biden naciska na ustawodawców, by podnieśli limit długu narodowego, ale McCarthy łączy tę kwestię z zamaszystymi cięciami wydatków budżetowych.

Biden nie spotkał się z McCarthym od lutego, mimo że spiker Izby wielokrotnie namawiał go do spotkania w celu omówienia środków redukcji wydatków budżetowych i długu publicznego w pakiecie z podniesieniem pułapu. Warto zauważyć, że wcześniej Biden odmówił negocjacji z McCarthym w sprawie pułapu długu narodowego i domagał się, aby podwyżka była automatyczna, tak jak zawsze w przeszłości.

Wcześniej sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen ostrzegła Kongres, że bez podwyższenia lub zawieszenia pułapu zadłużenia administracja USA może nie być w stanie w pełni obsługiwać swoich zobowiązań już od 1 czerwca.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 03.05.2023 12:36

    Pasożytdy wyciągną ile się da, a potem przeniosą się w inne miejsce, tak jak to było z Hiszpanią, Portugalią czy Wielką Brytanią ? Czy całkowicie przejmą ten kraj, a z ludzi zrobią niewolników?
    To samo grozi Europie!

  2. Fenix 04.05.2023 09:21

    Druk długu dolara w natarciu. Biden od biedy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.