Białoruś przygotowuje się do wojny

Opublikowano: 30.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1291

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zarządził natychmiastowe utworzenie dowództwa operacyjnego Sił Zbrojnych na kierunku południowym. Czyli na granicy z Ukrainą.

„Niestety, otworzył się nowy kierunek, jak zwykle mówimy, nowy front i nie możemy nie zwracać na to uwagi. Mówiliśmy już o tym w pierwszym przybliżeniu. Minister Obrony zaproponował wówczas otwarcie kolejnego dowództwa operacyjnego – na południowej flance, na południowym kierunku naszego kraju. To było jeszcze w zeszłym roku. Wtedy zrozumieliśmy, że trzeba coś zrobić, ale czas tak dynamicznie i szybko pchnął nas do tego, że trzeba od razu stworzyć ten kierunek działania. Wraz z zachodnim, północno-zachodnim będzie też skrzydło południowe – zaznaczył.

Łukaszenko stwierdził, że już dzisiaj, nie tworząc nawet dowództwa operacyjnego na południowej flance, wojsko białoruskie jest zmuszone do szybkiego wypracowania obrony tych rubieży. Wcześniej strona białoruska stwierdziła, że ​​Kijów skoncentrował na granicy z Białorusią co najmniej 30-tysięczny kontyngent. Komentując działania NATO w pobliżu granic Białorusi, szef państwa zaznaczył, że sojusz prowadzi rozpoznanie i opanowanie możliwego przyszłego teatru wojny.

Prezydent Białorusi polecił utworzyć w kraju milicję ludową – powiedział minister obrony Republiki Białoruś. „Na wczorajszym spotkaniu, w ramach dostosowania rozwoju sił zbrojnych, głównodowodzący mieli za zadanie m.in. stworzyć w naszym kraju milicję ludową. (…) Najważniejsze jest to, żeby mieć do tego zarówno ludzi, jak i broń” – powiedział minister obrony Wiktor Chrenin. W ten sposób liczba „obrońców” Białorusi „powiększy się wielokrotnie”. „To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza w obecnej sytuacji, abyśmy mogli spokojnie… pokazać, że nie należy ingerować, bo odpowiedź będzie adekwatna, jeśli ktoś przyjdzie na naszą ziemię” – dodał.

Wcześniej Łukaszenko nakazał utworzenie Południowego Dowództwa Operacyjnego. Również od 1 czerwca do 31 sierpnia dostęp do pasa graniczącego z Ukrainą w trzech regionach obwodu homelskiego został ograniczony. Wreszcie 22 czerwca rozpoczynają się na Białorusi duże ćwiczenia wojskowe.

Tłumaczenie: PZ
Źródło zagraniczne: Stalingrad.life
Źródła polskie: NEon24.info, WierniPolsce1.wordpress.com

11

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.