Białoruś może zrezygnować z rosyjskiej ropy

Opublikowano: 04.02.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 410

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka podczas spotkania z dziennikarzami poinformował, że Mińsk może zrezygnować z dostaw rosyjskiej ropy naftowej jeśli od tego będzie zależeć niezależność jego kraju – podaje RIA Novosti.

Według białoruskiego lidera nie będzie to łatwa decyzja dla Mińska, a wręcz może zostać uznana za niekorzystną i nieopłacalną.

Wolność i niepodległość — są wartościami bardzo dochodowymi, nie można ich jednak kupić za żadne pieniądze i zmierzyć. Są bezkonkurencyjne. Jeśli na jednej przeciwwadze jest niezależność, a na drugiej rosyjska, irańska, azerbejdżańska czy amerykańska ropa — to wręcz nieporównywalne — powiedział Łukaszenka i dodał, że mimo wszystko Białoruś znajdzie wyjście z zaistniałej sytuacji.

Ponadto poinformował, że Białoruś zwróciła się do sądu w związku ze zmniejszeniem dostaw rosyjskiej ropy.

Nie była to jedyna negatywna wypowiedź lidera Białorusi na temat Rosji. Wcześniej oskarżył Rosję o łamanie traktatów międzynarodowych w związku z przywróceniem wzdłuż granicy z Białorusią strefy granicznej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.