Biali powinni służyć czarnym!

Opublikowano: 07.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1813

Lider trzeciej największej partii w Republice Południowej Afryki pokusił się o kontrowersyjne stwierdzenie, jednocześnie bardzo reprezentatywne dla nastrojów wśród czarnej społeczności jego państwa. Julius Malema uważa więc, że nie powinno się zabijać przedstawicieli białej ludności, ponieważ prawdziwa wolność polega na tym, iż biali pracują dla osób o ciemnym kolorze skóry.

Malema jest szefem Ruchu Bojowników o Wolność Gospodarczą (EFF), czyli komunistycznego ugrupowania powstałego kilka lat temu po rozłamie w Afrykańskim Kongresie Narodowym (ANC), zaś w przeszłości był już skazywany za swoje rasistowskie wypowiedzi pod adresem białej społeczności RPA. Nie zamierza on jednak rezygnować ze swoich dotychczasowych poglądów, dlatego promuje system ekonomiczny, w którym biali ludzie będą pracować na rzecz czarnych.

Właśnie tak Malema wyobraża sobie „prawdziwą wolność”, która jego zdaniem nie powinna jednak polegać na zabijaniu przedstawicieli białej mniejszości w RPA. Powinna więc ona wysługiwać się czarnym mieszkańcom kraju, zaś oni sami powinni pracować jedynie na rzecz swojego dobra. W ten sposób szef EFF widzi także dziejową sprawiedliwość, bo według niego pozostali w RPA biali powinno „czuć to co czuli nasi (czarnych – przyp. red.) rodzice”.

Podobne stanowisko zajmuje Andile Mngxitama, lider partii Najpierw Czarni Najpierw Ziemia (BLF) i były współpracownik Malemy w EFF. Jego zdaniem w obecnym południowoafrykańskim parlamencie czarni ludzie stanowią większość, lecz nie mogą niczego uchwalić, ponieważ o wszystkim decydują pieniądze posiadane przez białych Burów. Z tego powodu opowiada się on za demontażem systemu, w którym czarni są wyzyskiwani przez białych.

Na podstawie: DailyStar.co.uk, RT.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. samadhi1978 07.03.2019 11:22

    Troche odjechali. Jakby brytyjska armia tam interwencyjnie wyladowala i zabezpieczyla kluczowe porty, lotniska i rafinerie to szybciutko by otrzezwieli.

  2. BrutulloF1 07.03.2019 16:03

    Wszyscy lewacy – kierunek RPA.

  3. kuralol 07.03.2019 19:23

    A mnie się coś zdaje, że elity postawiły krzyżyk na RPA. Biali powinni z tego kraju uciekać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.