Biali mężczyźni prześladowani w majestacie prawa

Opublikowano: 02.04.2022 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1796

Praktyki zatrudniania Université Laval wywołały krytykę po tym, jak ujawniono, że na szefów katedr uniwersytet nie zatrudni białych mężczyzn, no, chyba że są oni… niepełnosprawni.

Składanie podań na pozycje Canada Research Chairs (CRC) zostało ograniczone do kobiet, osób niepełnosprawnych, rdzennych mieszkańców i członków widocznych mniejszości.

CRC jest programem federalnym, a finansowanie jest wstrzymywane dla instytucji, które nie przestrzegają zasad “różnorodności i integracji”, która obejmuje kwoty mające na celu zwiększenie reprezentacji niektórych grup.

Kwestia ta została podniesiona przez lidera Bloc Quebecois Yves-François Blanchet podczas interpelacji poselskich. „Kanadyjski rząd promuje włączenie społeczne i w pełni się z tym zgadzam” – powiedział. „Aby to zrobić, istnieją pozytywne środki, na przykład anonimowe aplikowanie, gdy bierze się pod uwagę wyłącznie ocenę kandydatów. „Wykluczenie jest jednak wprowadza podziały. Czy premier zgadza się, że jeśli chodzi o badania naukowe, wykluczenie nie jest rozwiązaniem?”.

„Zapewniamy dodatkowe zasoby niezbędne wszystkim badaczom i naukowcom oraz pozycjonujemy Kanadę jako lidera innowacji” – odpowiedział na to Justin Trudeau. „Będziemy nadal wspierać ekosystem naukowo-badawczy, który jest solidny i odzwierciedla wszystkie talenty wszystkich mieszkańców Quebecu i wszystkich Kanadyjczyków”.

Premier Quebecu, François Legault, nie skomentował jeszcze tej kwestii, ale wcześniej unikał przyznania istnienia systemowego rasizmu i opowiadał się za ochroną wolności akademickiej w obliczu rosnącej cenzury, autocenzury i wymazywania przeszłości (ang. „cancel culture”).

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku innych instytucji, takich jak Trent University, Laurentian University, Royal Military College i University of Northern British Columbia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.