Białe żyrafy w kenijskim rezerwacie

Opublikowano: 17.09.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 348

W rezerwacie w Kenii pracownicy programu Hirola Conservation Program (program ochrony hirol okularowatych) po raz pierwszy nagrali na wideo białe żyrafy. Nagranie zostało opublikowane na kanale YouTube na początku sierpnia, jednak media zwróciły na nie uwagę dopiero teraz.

Na nagraniu widać samicę żyrafy z dzieckiem. Jak pisze “National Geografic”, te zwierzęta nie są albinosami, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości cierpią na leucyzm – genetyczną chorobę, która nie pozwala komórkom skóry produkować pigment, ale pozwala innym organom, na przykład oczom, posiadać normalną ciemną barwę. W przypadku albinosów, całe ciało jest niezdolne do produkcji pigmentu, dlatego oczy albinosów mają najczęściej różowy kolor.

“National Geografic” odnotowuje, że leucyzm u zwierząt jest zjawiskiem rzadkim, ale nie wyjątkowym. W styczniu 2016 roku białe dziecko żyrafy zostało zarejestrowane w parku narodowym Tarangire w Tanzanii.

Cierpiące na leucyzm żyrafy nie mają problemów z wyżywaniem spowodowanych genetyką, jednak takie ubarwienie może ściągnąć na nie niepotrzebną uwagę, wskazano w materiale. Według danych Organizacji Ochrony Żyraf (Giraffe Conservation Foundation), ponad połowa tych zwierząt nie osiąga wieku dojrzałości płciowej, ponieważ pada ofiarą drapieżników.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o