Biała zastawa stołowa to rasizm!

Opublikowano: 29.06.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1156

Amerykańska uczona Mathilde Cohen z University of Connecticut oświadczyła podczas konferencji w Paryżu, że kuchnia francuska i związane z nią elementy są naznaczone rasizmem.

Jak informuje Dziennik.pl, na nagraniu w ramach tzw. tygodnia doktoranckiego, organizowanego przez Instytut Sciences Po Paris, amerykańska uczona zarzuciła francuskiej kuchni rasizm. W swoim wystąpieniu Mathilde Cohen stwierdziła m.in., że „biała zastawa stołowa jest rasistowska”.

Francuski posiłek jest często przedstawiany jako narodowy rytuał, w którym wszyscy obywatele mogą uczestniczyć na równych zasadach. Tymczasem tak nie jest – wyjaśnia uczona.

W jej ocenie francuskie nawyki żywieniowe są kształtowane przez standardy „białej, wyższej klasy średniej”, czyli „wybielanie żywności”, co wzmacnia „dominację białej rasy”. Swoje wnioski badaczka opiera na przykładzie szkolnych stołówek, których koncepcję wypracowano w XIX w. w oparciu o „dyskurs rasistowski i eugeniczny” oraz „białe i chrześcijańskie standardy”.

Prawo przyczynia się do marginalizacji mniejszości rasowych i etnicznych poprzez nadanie białej francuskiej kulturze żywnościowej statusu diety uprzywilejowanej i chronionej prawnie – stwierdza badaczka, wskazując, że przyznawanie francuskiego obywatelstwa opiera się o „zasady białych”, których częścią jest także francuska kuchnia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,83 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
NORB
Użytkownik
NORB

Może ta doktorantka “uczona” powinna gębę smarować czarną pastą do butów, bo biała cera, to przecież rasizm! Zęby też obowiązkowo czernić pastą, przecież nie mogą się odróżniać jak czarne, to czarne. Kiedyś ludzie po szkołach średnich byli bardziej mądrzy i ogarnięci niż dzisiejsi “uczeni”. Dziękujemy tej pani, niech już kończy i ludzkiej rasie wstydu nie przynosi obojętne czy czarnym, czy białym, żółtym …. niech idzie spać.

janpol
Użytkownik

Dopóki są to poglądy tej pani to może je sobie głosić gdzie chce i kiedy chce. Ja, liberał, tak uważam i tym różni się to od postawy “czerwońców”, którzy wszystkimi siłami uniemożliwiają nawet akademickie dysputy. Bieda będzie dopiero wtedy jak te bzdury jakaś poważna partia polityczna włączy do swojego programu.

robcioRR
Użytkownik
robcioRR

To ze “uczona” nie oznacza wcale ze madra ;)