Biała wokalistka nie zagra na strajku klimatycznym, bo nosi dredy

Opublikowano: 24.03.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1566

Niemiecka wokalistka Ronja Maltzahn nie wystąpi na proteście klimatycznym w Hanowerze. Organizatorzy odwołali jej koncert z powodu noszonych przez nią dredów, bo w ten sposób ma ona „asymilować część innej kultury bez doświadczania jej systemowego ucisku”. Aktywiści ostatecznie przeprosili muzyk uznając, że w niemieckim społeczeństwie kobiety są zbyt często napiętnowane ze względu na swój wygląd.

W najbliższy piątek działacze na rzecz klimatu zapowiedzieli organizację blisko 250 wydarzeń w miastach na terenie całych Niemiec. W Hanowerze z okazji „Piątku dla Przyszłości” zaplanowano nie tylko demonstrację, ale także towarzyszący jej koncert. Ostatecznie w mediach społecznościowych o odwołaniu występu poinformowała jego główna gwiazda.

Maltzahn wyjaśniając sytuację swoim fanom napisała, że aktywistom klimatycznym nie spodobały się jej dredy. Organizowane przez nich protesty mają bowiem wydźwięk antykolonialny i antyrasistowski”, a tymczasem biała kobieta decydując się na podobną fryzurę miała „asymilować część innej kultury bez doświadczania jej systemowego ucisku”.

Sama wokalistka na swoim koncie na „Instagramie” skrytykowała stanowisko organizatorów. Dołączyli do niej również jej fani, którzy uznali tłumaczenie aktywistów klimatycznych za rasistowskie i dyskryminujące.

Pod wpływem ich opinii głos zabrali sami organizatorzy protestu w Hanowerze. Twierdzą oni obecnie, że Maltzahn wciąż może wystąpić na „Piątku dla Przyszłości”, o ile do tego czasu zetnie dredy. Jednocześnie aktywiści… przeprosili artystkę, bo ich zdaniem „kobiety seksistowskim społeczeństwie są często upomniane z powodu swojego wyglądu i nie mogą się swobodnie ubierać”.

Od czasu oświadczenia działaczy klimatycznych wokalistka nie zabrała głosu, dlatego nie wiadomo czy ostatecznie zmieni ona swoją obecną fryzurę. W środę twierdziła jedynie, że jej muzyka ma na celu docenianie i prezentowanie różnorodności kulturowej.

Na podstawie: NDR.de, Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.