Bezrobocie w październiku bez zmian

Wg GUS bezrobocie w październiku wyniosło 13% wobec 13% we wrześniu. Najwyższe bezrobocie utrzymywało się w województwie warmińsko-mazurskim, a najniższe – w wielkopolskim.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu października wyniosła 2 mln 75,2 tys. osób – o 8 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o 80,3 tys. więcej niż przed rokiem.

Najwyższe bezrobocie utrzymywało się w województwach: warmińsko-mazurskim (20,6%), kujawsko-pomorskim (17,4%) i zachodniopomorskim (17%), a najniższe: w wielkopolskim (9,3%), mazowieckim (10,9%) oraz śląskim (11%).

W porównaniu z wrześniem bezrobocie najbardziej spadło w województwie lubuskim (o 0,2 punktu procentowego), natomiast najbardziej zwiększyło się w województwach: warmińsko-mazurskim (o 0,2 punktu procentowego) i zachodniopomorskim (o 0,1 punktu procentowego).

Źródło: Władza Rad