Bezrobocie, fala samobójstw i procesów o odszkodowania w USA

Opublikowano: 24.05.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 282

„Nigdy nie widzieliśmy takiego wzrostu prób samobójczych: w ciągu miesiąca tyle, co w ciągu całego roku” – informuje dr Mike Deboisblanc ze szpitala z East Bay w rejonie zatoki San Francisco. Liczba samobójczych śmierci mocno przekracza tam bilans zgonów w wyniku Covid-19. Prawie 40 mln. ludzi straciło pracę, a niemal połowa Amerykanów nie ma żadnych oszczędności. Wystartowały procesy od odszkodowania.

W Ameryce miało umrzeć ponad 90 tys. osób w związku z koronawirusem, a prawie drugie tyle umarło w tym czasie z powodu nadużycia narkotyków, alkoholu i samobójstw. „Ludzie czują obawy i popadają w depresję, dlatego popełniają samobójstwa. Gospodarka stała się trudna, skomplikowana, na końcu jest śmierć…” – mówił prezydent Trump w przypływie liryzmu. Kryzys w roku 2008 przyniósł ok. 10 tys. samobójstw, tym razem ta liczba będzie większa.

Sądy są zalewane tysiącami spraw związanych ze skutkami walki z epidemią. Najogólniej mówiąc są to konflikty między sprawami ochrony zdrowia publicznego a prawami do pracy, manifestacji, kupna broni… Na pierwszy ogień poszły więzienia: więźniowie domagali się warunkowych zwolnień ze względu na złe warunki sanitarne. Skorzystali z tego dwaj kluczowi ludzie Trumpa z czasów jego kampanii wyborczej – Paul Manafort i jego adwokat Michael Cohen, lecz inni muszą siedzieć.

Jest dużo pozwów, które mają zmusić zatrudniaczy do dbania o zdrowie pracowników. Nowojorskie pielęgniarki, gdzie było największe ognisko epidemii w Stanach, domagają się przed sądem dostępu do masek, rękawiczek i innych środków ochrony. Inni ubiegają się o zwrot za bilety na odwołane spektakle, koszty hotelowe, bilety lotnicze, czy abonamenty gimnastyczne… Studenci proszą o zawieszenie rat na olbrzymie czesne, a sklepikarze kontestują kwarantannę i „nielegalny” obowiązek zamknięcia handlu. Wiele stanów w pośpiechu uchwala przepisy, które mają ochronić służbę zdrowia i władze przed takimi skargami.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Kaczor3333 24.05.2020 15:38

    Billy na pewno jest zadowolony z depopulacji USA

  2. Urnelius 24.05.2020 20:50

    A w Polsce jest gorzej, bo przez PiS…

  3. polach 24.05.2020 21:54

    Billy jest usłużnym “dobrym gojem” jak będzie trzeba to go poświęcą a władcy marionetki będą jakiś czas jeszcze kryci.. ale do czasu bo prawda jest córką czasu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.