Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży

Opublikowano: 15.12.2018 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1764

Komitet Społeczny Rady Ministrów zaopiniował pozytywnie projekt ustawy i skierował go do dalszych prac. Poinformowała o tym na “Twitterze” Beata Szydło.

To jedna ze zmian, obok emerytury dla wielodzietnych matek, przygotowywanych przez komitet, którym kieruje była premier. Beata Szydło zapowiedziała już taką ustawę podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy. W czwartek 13 grudnia projekt zyskał akceptację rządzących.

“Jeśli chodzi o mamy, wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe; w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży” – stwierdziła wówczas była szefowa rządu, natomiast minister zdrowia Łukasz Szumowski nie wydawał się do końca przekonany: jego resort ma przeanalizować ewentualne koszty wprowadzenia takiego rozwiązania, ale już teraz zapowiedział, że pod pojęciem „darmowe leki” z pewnością nie będą kryły się suplementy diety.

“Pracujemy nad tym w resorcie, analizujemy, jaki jest skład i jakie są koszty leków, które kobiety w ciąży przyjmują. Na pewno nie będzie to dotyczyło suplementów diety. To jest tak naprawdę kategoria bardzo słabo zdefiniowana i wchodzenie w suplementy diety oznaczałoby otwarcie worka bez dna. Tych leków nie jest dużo, bo kobiety w ciąży to są młode i zdrowe osoby, a ciąża to nie jest choroba” – powiedział w TVP, pytany przez Danutę Holecką o to, na jakie lekarstwa mogą w takim razie liczyć ciężarne kobiety. “Jeżeli mają nadciśnienie, jeżeli mają zaburzenia hormonalne, jeżeli mają problem z bólami… Często no-spa jest używana, często beta mimetyki czy leki dedykowane do leczenia nadciśnienia u kobiet w ciąży, wtedy ta kobieta dostanie je za darmo.”

Wygląda jednak na to, że Beata Szydło forsuje zapowiadane przez siebie zmiany i nie zraża się faktem, iż jeden z jej ministrów w zasadzie wprost przyznał, że program ten będzie w głównej mierze służył wizerunkowi partii, a nie stanowił realną ulgę dla pacjentek. Jak zapisy sprawdzą się w praktyce, przekonamy się po wdrożeniu całego pakietu, który zapowiedział Społeczny Komitet RM: obok ustawy o darmowych lekach, trwają prace nad emeryturami dla wielodzietnych matek i premiami za tzw. szybkie rodzenie.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.