Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży

Opublikowano: 15.12.2018 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 7

Komitet Społeczny Rady Ministrów zaopiniował pozytywnie projekt ustawy i skierował go do dalszych prac. Poinformowała o tym na “Twitterze” Beata Szydło.

To jedna ze zmian, obok emerytury dla wielodzietnych matek, przygotowywanych przez komitet, którym kieruje była premier. Beata Szydło zapowiedziała już taką ustawę podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy. W czwartek 13 grudnia projekt zyskał akceptację rządzących.

“Jeśli chodzi o mamy, wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe; w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży” – stwierdziła wówczas była szefowa rządu, natomiast minister zdrowia Łukasz Szumowski nie wydawał się do końca przekonany: jego resort ma przeanalizować ewentualne koszty wprowadzenia takiego rozwiązania, ale już teraz zapowiedział, że pod pojęciem „darmowe leki” z pewnością nie będą kryły się suplementy diety.

“Pracujemy nad tym w resorcie, analizujemy, jaki jest skład i jakie są koszty leków, które kobiety w ciąży przyjmują. Na pewno nie będzie to dotyczyło suplementów diety. To jest tak naprawdę kategoria bardzo słabo zdefiniowana i wchodzenie w suplementy diety oznaczałoby otwarcie worka bez dna. Tych leków nie jest dużo, bo kobiety w ciąży to są młode i zdrowe osoby, a ciąża to nie jest choroba” – powiedział w TVP, pytany przez Danutę Holecką o to, na jakie lekarstwa mogą w takim razie liczyć ciężarne kobiety. “Jeżeli mają nadciśnienie, jeżeli mają zaburzenia hormonalne, jeżeli mają problem z bólami… Często no-spa jest używana, często beta mimetyki czy leki dedykowane do leczenia nadciśnienia u kobiet w ciąży, wtedy ta kobieta dostanie je za darmo.”

Wygląda jednak na to, że Beata Szydło forsuje zapowiadane przez siebie zmiany i nie zraża się faktem, iż jeden z jej ministrów w zasadzie wprost przyznał, że program ten będzie w głównej mierze służył wizerunkowi partii, a nie stanowił realną ulgę dla pacjentek. Jak zapisy sprawdzą się w praktyce, przekonamy się po wdrożeniu całego pakietu, który zapowiedział Społeczny Komitet RM: obok ustawy o darmowych lekach, trwają prace nad emeryturami dla wielodzietnych matek i premiami za tzw. szybkie rodzenie.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o