Bezdomny uzbrojony w łuk i strzały ukrył się w lesie

Opublikowano: 14.07.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 580

Kilkuset funkcjonariuszy policji, w tym siły specjalne, od dwóch dni prowadzi operację w celu znalezienia człowieka uzbrojonego w łuk i pistolet w regionie miasta Oppenau w południowo-zachodniej części kraju, podała policja sąsiedniego miasta Offenburg.

https://www.youtube.com/watch?v=RoRMC3pQEAI

Operacja rozpoczęła się dzień wcześniej, kiedy policja odebrała zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie w kamuflażu uzbrojonym w łuk i strzały. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, rozpoczęli z nim rozmowę i według nich początkowo zachowywał się prawidłowo, wykazywał nawet gotowość do współpracy, ale nieoczekiwanie wyciągnął pistolet, rozbroił policję i zniknął w lesie.

Jak poinformowała w poniedziałek policja, poszukiwania podejrzanego na razie są bez skutku. Według policji mowa o 31-letnim bezdomnym, który wcześniej zwrócił na siebie uwagę naruszeniem prawa o obrocie bronią. Kilka tygodni temu podejrzany znalazł „schronienie” w lasach w pobliżu Oppenau (miasto znajduje się w zalesionych górach Schwarzwaldu).

„Dlatego policja uważa, że 31-latek pewnie porusza się w trudnym terenie wokół Oppenau i zna go bardzo dobrze. Prokuratura Offenburga prowadzi dochodzenie w sprawie uzbrojonego mężczyzny z powodu wczorajszych podejrzeń o wymuszenie przy użyciu siły w połączeniu z posiadaniem broni palnej bez zezwolenia” – powiedziała policja.

Policja sprawdziła już kilka możliwych schronień podejrzanego, ale nie natrafiła na jego ślad. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych jest kilkuset funkcjonariuszy policji, siły specjalne, służby ratownicze, kilka helikopterów. Niebo nad Oppenau w promieniu trzech mil morskich jest zamknięte dla lotów, w tym dronów. Mieszkańcy miasta są zachęcani do tego, by powstrzymali się od imprez plenerowych, a kierowcy nie powinni brać autostopowiczów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Radek 14.07.2020 15:47

  Czyli olbrzymia rzesza ludzi boi się człowieka uzbrojonego w łuk i pistolet. Cała policja go szuka…. u nas to szukali pumy….

 2. Szurnięty Mędrzec 14.07.2020 18:29

  Tak, na pewno szukają jednego człowieka, dla mnie to wygląda na utajnioną operację na szerszą skalę

 3. Masakrator 15.07.2020 02:02

  Rambo? 🤔

 4. ARTUR 15.07.2020 02:18

  Coś im czmychnęło z laboratorium lub wylądowało i uciekło a że nie wiedzą / wiedzą jak jest grożne więc ogłosili że to uzbrojony człowiek a może nawet być psychopatą .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.