Bezczelność w burkę odziana

Pod koniec 2010 roku pisano o sprawie Carnity Matthews, odzianej w nikab muzułmanki „wzbogacającej kulturę Australii”, która została zatrzymana przez policjanta i otrzymała mandat za wykroczenie drogowe. Zrobiła ona z tego poważną aferę grożąc, że funkcjonariusz policji zapłaci za to, w jaki sposób ją potraktował. Groźbę swoją spełniła, składając przeciwko niemu oficjalną skargę i zarzucając rasizm, którego przejawem miała być rzekoma siłowa próba zmuszenia jej do odkrycia twarzy.

Niefortunnie dla pani Matthews, ale szczęśliwie dla funkcjonariusza policji i jego kariery zawodowej, zainstalowana w radiowozie kamera zarejestrowała całe zajście. Został on całkowicie oczyszczony z zarzutów, a kobieta w burce została oskarżona o złożenie nieprawdziwej skargi. Sędzia uznał ją winną i skazał na sześć miesięcy więzienia.

Zwolniona za kaucją natychmiast złożyła apelację. Podstawa apelacji stanowi najbardziej zabawny aspekt sprawy: oskarżona upiera się, że ponieważ kobieta, która fałszywie oskarżyła policjanta, miała zasłoniętą twarz, nie można udowodnić, że zrobiła to właśnie ona.

Cała sprawa zamieniła się teraz w istną farsę… sąd apelacyjny uchylił bowiem wyrok skazujący, uzasadniając swoją decyzję właśnie tak, jak oskarżona uzasadniła swoją apelację. Pani Matthews jest wolna, a jej „kulturowo wzbogaceni” sprzymierzeńcy świętowali zwycięstwo pod gmachem sądu tak żarliwie, że konieczna była interwencja policji.

Autor: Baron Bodissey
Tłumaczenie: ACH
Źródło oryginalne: Gates of Vienna
Źródło polskie: Euroislam