Bez maski wkrótce już nic nie kupisz?!

Opublikowano: 04.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył w wywiadzie prasowym, że przygotowywane jest nowe prawo, które pozwoli pracownikom sklepów i punktów usługowych na odmówienie obsługi klientom bez zakrytej twarzy. Obecnie takie odmowy są nielegalne i mogą się skończyć dla właścicieli sklepów kłopotami z prawem.

Pandemiczne szaleństwo postępuje i zgodnie z przypuszczeniami, zaraz po wyborach prezydenckich rozpoczęło się dokręcanie śruby Polakom. Pretekstem do walki z wolnością osobistą jest najdziwniejsza epidemia świata, która trwa od marca tego roku. Spowodowała ona, że w porównaniu do zeszłego roku, w Polsce umarło o 30 tysięcy osób mniej. Mimo to rządzący nie zamierzają odpuścić obywatelom i szykowane są kolejne ograniczenia wolności osobistych pod pretekstem walki z koronawirusem.

Jedna z najbardziej dolegliwych restrykcji to obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach. Został on wprowadzony nielegalnie bo na mocy rozporządzenia ministra zdrowia a nie w formie ustawy, co wymaga polska Konstytucja.

Mimo to większość ludzi karnie stosuje się do tych zaleceń obawiając się łapanek organizowanych przez policję i Sanepid. Zdecydowana większość Polaków stosuje maski wielorazowego użytku, które stają się coraz bardziej brudne, zagrzybiałe i pełne niebezpiecznych bakterii. Aby maski nie były niebezpieczne dla noszących, muszą być zmieniane co 30 minut, a praktycznie nikt tak nie robi.

Kilka dni temu, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz zachęcał publicznie właścicieli sklepów do łamania polskiego prawa i sugerował aby nie obsługiwali ludzi bez masek. Dopiero teraz zapowiedziano, że to prawo ma się zmienić jeszcze w sierpniu, tak, aby te odmowy były wreszcie legalne. Ale i tak nie będą, bo Minister Szumowski powiedział, że rozważane jest wprowadzenie odpowiednich przepisów umożliwiających odmowę sprzedaży niezamaskowanym, w formie rozporządzenia, czyli znowu będzie to nielegalne, bo powinno zostać wprowadzone ustawą.

Mimo to sklepikarze zapewne zostaną zmuszeni do stosowania tego rygoru. Doprowadzi to do sytuacji, że bez maski nie będzie się dało już nic kupić, a w sklepach ludzie będą się bać łapanek milicji niczym za okupacji. To okrutne, że nawet astmatycy zostaną zmuszeni do tego aby się powoli zabijali wilgotną szmatką na twarzy.

Obecnie w obowiązującym nielegalnym rozporządzeniu nakazującym między innymi zamaskowanie, znajduje się paragraf 19 pkt 3, który stwierdza, że masek nie muszą nosić osoby, którym uniemożliwia to stan zdrowia i zaświadczenie potwierdzające ten fakt nie jest wymagane z powodu ochrony danych wrażliwych.

Prawdopodobnie w zapowiedzianym przez Szumowskiego nowym nielegalnym rozporządzeniu, zmieni się ten przepis, a na dodatek zostaną podwyższone kwoty mandatów za chodzenie bez maski. Obecnie grozi za to 500 zł ale w telewizji straszy się też ludzi, że Sanepid może zarządzić grzywnę do 30 tysięcy złotych.

Minister Zdrowia zapytany w wywiadzie dla Dziennika Gazeta Prawna, dlaczego politycy stanowiący to antywolnościowe prawo sami nie noszą maseczek oświadczył, że byłoby to zbyt demonstracyjne. Przypomina to Folwark Zwierzęcy Orwella i postaci świń, które rządziły na farmie po wygonieniu ludzi i stwierdziły, że wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 16, średnia ocena: 4,31 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

Admin!, wkradła się mała pomyłka, tytuł art powinien brzmieć “Bez maski wkrótce już nic nie kupisz?!”, zamiast “Bez maski wkrótce już nie nie kupisz?!”

pikpok
Użytkownik
pikpok

Z powodu grypy ( powikłania) co roku na świecie umierało 2 mln ludzi.(wikipedia )

sga
Użytkownik
sga

interesuje mnie to:

Obecnie takie odmowy są nielegalne i mogą się skończyć dla właścicieli sklepów kłopotami z prawem.

Niby jak ? Ktos juz wygral cos? ;)

Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

AdminWM – powód nienoszenia masek jest prostszy i rodzący poważne następstwa. Otóż ustawa wyraźnie mówi, że środki profilaktyki (a tym są maski) maja być używane przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie gdzie ściśle definiuje się te pojęcia. Art 46b ust. 4 osoby zdrowe NIE MUSZĄ używać środków profilaktyki a obowiązki nakładane rozporządzeniem w takim razie rząd sobie może w d…. wsadzić, a milicja oraz sanepidy mandaty nakładała i nakłada BEZPRAWNIE.

Take rzycie

woma123
Użytkownik
woma123

Jack Ravenno

W polszczyźnie pisanej nie istnieje wyraz “rzycie”. Istnieje jednak “życie”. W dzisiejszej mowie brzmią identycznie, jednak jest zasadnicza różnica.

Nie jestem przesadnym “ortografistą”, i sam mam z tym problemy, jednak wystarczy zwracać uwagę na korekty (czerwone podkreślenia) przeglądarki, aby napisać tekst w miarę zgodny zasadami pisowni.

DuDuS

PS.
Dziś na smartfonie żony pojawiła się w Google Play nachalna propozycja zainstalowania (oczywiście dla naszego i innych dobra) aplikacji PtoteGo (czyli narzędzia totalnej inwigilacji obywatela przez władzę). Ja oczywiście odrzuciłem “propozycję nie do odrzucenia”. Śmiem jednak domniemywać iż mniej więcej 75% osób które zostaną “zaszczycone” przez Pana Googla tą propozycją zaakceptuje ją!

Pytanie? Jaki interes ma Google w narzucaniu aplikacji szpiegującej? Bo jakiś musi mieć!