Bez kodu QR w Rosji ani rusz?

Opublikowano: 13.11.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1500

Rząd Rosji wniósł w piątek na rozpatrzenie przez Dumę Państwową projekty ustaw o wykorzystaniu kodów QR w transporcie i miejscach publicznych.

Pierwszy projekt w sprawie zmian w prawie federalnym „O dobrobycie sanitarno-epidemiologicznym obywateli” zakłada, że Rosjanie będą mogli odwiedzać miejsca masowych wydarzeń, instytucje kulturalne oraz obiekty gastronomiczne, przedstawiając indywidualny kod QR, potwierdzający szczepienie lub dokument potwierdzający, że dana osoba chorowała na koronawirusa w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub posiada zwolnienie medyczne ze szczepienia.

Wyjaśniono, że do 1 lutego w obiektach handlowych i instytucjach kultury, w przypadku braku wymaganych dokumentów, będzie można również przedstawić negatywny wynik testu PCR. Po tym terminie będzie obowiązywać tylko zwolnienie medyczne.

Stosowanie kodów QR w transporcie nie zostało jeszcze zatwierdzone i określa się je mianem „środka nadzwyczajnego w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną”.

Minister zdrowia Tatiana Golikowa podkreśliła, że podczas wizyty w aptekach, sklepach spożywczych i organizacjach pierwszej potrzeby kody nie będą potrzebne. Ustawa nie obejmie swoim zasięgiem dzieci i młodzieży. Jak poinformowało biuro prasowe rosyjskiego rządu, przepisy prawa dotyczące kodów QR mają obowiązywać do 1 czerwca 2022 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. george 14.11.2021 00:07

  A Putin niby taki fajny w opozycji do zachodnich globalistów miał być 😀 Jedyny plus tej plandemii to to że obnażyła wiele geopolitycznych mechanizmów propagandowych.

 2. rici 14.11.2021 08:43

  Obnazanie tych geopolitycznych mechanizmow, to dopiero poczatek. Ludzie juz przestali w wierzyc w te plandemie, wiec teraz bedzie potrzebny nastepny straszak jak np. ocieplenie, pozniej przyjda nastepne, az sie ludzie nie dobiora tej “wladzy” do d…y.
  Wlasnie czytam na t-online ze w Bawarii zdecydowana wiekszosc zmarlych to w pelni wyszczepieni.

 3. Wolfman 15.11.2021 06:11

  Fajny sen. Piszesz jakby oni tego scenariusza nie przewidzieli

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.