Benedyktyni nie będą finansować liceum zatrudniającego lesbijkę

Opublikowano: 16.01.2022 | Kategorie: Edukacja, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1240

Benedyktyńskie Opactwo św. Prokopa w Lisle (USA) zdecydowało się na zakończenie współpracy z miejscowym liceum. Powodem takiej decyzji jest zatrudnienie przez szkołę homoseksualnej nauczycielki wychowania fizycznego. Mnisi podkreślają, że papież Franciszek przypomina o nauczaniu Kościoła katolickiego w kwestii seksualności oraz sakramentu małżeństwa.

Sprawa trenerki Amandy Kammes wyszła na jaw, gdy podpisywała ona dokumenty potrzebne do zatrudnienia jej przez liceum Benet Academy. W rubryce dotyczącej danych do kontaktu w razie nagłego wypadku wpisała ona kobietę, z którą pozostaje w zalegalizowanym związku homoseksualnym. Właśnie z tego powodu Benedyktyni zamierzają zrewidować politykę wobec szkoły.

Tym samym w najbliższym czasie liceum ma stracić dofinansowanie ze strony wspomnianego Opactwa. Decyzja Benet Academy ma bowiem stać w sprzeczności z wymaganiami, które katolickiej szkole powinny być stawiane w związku z formowaniem przez nią młodych ludzi.

W tym zakresie Benedyktyni przypomnieli zresztą o nauczaniu Kościoła katolickiego, potwierdzanym nawet przez uchodzącego za liberalnego obecnego papieża. Franciszek konsekwentnie opowiada się za tradycyjnym podejściem do kwestii seksualności oraz samego sakramentu małżeństwa.

Lewicowo-liberalne media próbują atakować mnichów z powodu ich decyzji. Przytaczają między innymi opinie jednego z homoseksualistów uczących się w przeszłości w szkole pod Chicago. Twierdzi on, że na lekcjach religii wielokrotnie słyszał o zboczeniach seksualnych jako o grzechu. Dodatkowo przedstawiciele mniejszości seksualnych mieli być zmuszani do „chodzenia w mundurkach nieodzwierciedlających ich tożsamości płciowej”.

Dyrektor szkoły Stephen Marth próbuje z kolei załagodzić obecny spór. W swoim oświadczeniu podkreślił on, że „szkoła jeszcze przez wiele lat zachowa swoją katolicką tożsamość, zgodną z tradycją benedyktyńską”. Wyraził więc nadzieję na współpracę w celu stworzenia nowego modelu zarządzania placówką.

Na podstawie: Ncronline.org, Tysol.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.