Belgijskie Ypres zakazało nacjonalistycznego festiwalu

Opublikowano: 22.08.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1128

Władze belgijskiego miasta Ypres zdecydowały się zakazać organizacji nacjonalistycznego festiwalu muzycznego „Frontnacht”. Duży wkład w jego odwołanie wniosły lewicowo-liberalne media. Jedna z gazet alarmowała nawet niedawno, że przy okazji tego wydarzenia „kolorowi ludzie tego dnia nie będą mogli chodzić bezpiecznie po ulicy”.

Flamandzkie środowiska nacjonalistyczne postanowiły zorganizować w tym roku swój pierwszy prawicowo-nacjonalistyczny festiwal. Na „Frontnacht” w dniu 27 sierpnia miały więc wystąpić zespoły pokroju włoskiego Bronsona, niemieckich Flaku i Sacha Korn czy flamandzkiego Storm & Drang.

Wydarzeniem szybko zainteresowały się belgijskie lewicowo-liberalne media, naciskając na samorządowców w sprawie zakazania „neonazistowskiego festiwalu”. W jednym z artykułów można było nawet przeczytać, że „kolorowi ludzie tego dnia nie będą mogli chodzić bezpiecznie po ulicy”, bo tak miał stwierdzić jeden z niemieckich „badaczy” skrajnej lewicy.

Ostatecznie rada miejska Ypres postanowiła zakazać organizacji wydarzenia. Uznano bowiem, że spora część wykonawców powiązana jest z ruchami „neonazistowskimi” i „neofaszystowskimi”.

Organizatorzy „Frontnacht” początkowo nie chcieli zaskarżyć do sądu decyzji radnych, obawiając się zbyt późnego wydania wyroku przez sąd, ale ostatecznie zdecydowali się zakwestionować działania samorządu. Po ewentualnym cofnięciu zakazu przez wymiar sprawiedliwości flamandzcy nacjonaliści zamierzają domagać się odszkodowania od samorządowców.

Na podstawie: ijzerwake.org, vrt.be
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.