Belgia zaostrza prawo o deportacji

Opublikowano: 17.03.2017 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 332

Parlament belgijski przyjął w ubiegłym tygodniu projekt prawa antyterrorystycznego, który zezwala na deportację obcokrajowców urodzonych w Belgii lub takich, którzy przybyli przed dwunastym rokiem życia.

Ustawa, w przypadku zagrożenia dla porządku publicznego i bezpieczeństwa narodowego, zezwala na deportację obcokrajowców, którzy zgodnie z prawem są rezydentami Belgii. To wywołuje kontrowersje i zaniepokojenie opozycji, ponieważ prawo z 2005 roku chroni te osoby przed deportacją, nawet jeżeli odsiedziały wyrok za ciężkie przestępstwa, ponieważ stanowiłoby to podwójną karę za ten sam czyn.

Z kolei rząd uważa, że przygotowywany akt prawny dotyczy około 70 osób, z których 20 popełniło akty terroryzmu, wśród nich jest Salah Abdeslam odpowiedzialny za zamachy w listopadzie 2015 roku w Paryżu, w których zginęło 130 osób.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: MorrocoWorldNews.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o