Belgia zamyka elektrownię jądrową w środku kryzysu energetycznego

Opublikowano: 28.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1706

Pomimo faktu, że Europa stoi w obliczu poważnego, narzuconego samej sobie kryzysu energetycznego o epickich rozmiarach, Belgia przystępuje do demontażu swojej pierwszej elektrowni jądrowej zgodnie z krajową „zieloną” ustawą o wycofywaniu się z energii jądrowej.

Według doniesień reaktor jądrowy Doel 3 przestał działać 23 września po 40 latach pracy. W latach 1960. przywódcy belgijscy oświadczyli, że paliwa kopalne nie wystarczają już do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię w kraju, co skłoniło do budowy Doel 3 w Doel, a także trzech innych (Doel 1, Doel 2 i Doel 4) w Tihange. „Reaktor Doel 1 zaczął działać na początku 1975 roku, a później w tym samym roku Doel 2. Doel 3 został uruchomiony w 1982 roku, a Doel 4 został ukończony w połowie 1985 roku” i informuje „Euractiv”.

Należy pamiętać, że ceny energii w Belgii są rekordowo wysokie. Można by pomyśleć, że przywódcy belgijscy ominą ustawę o wycofywaniu się z energii jądrowej w celu ochrony społeczeństwa przed zamarznięciem na śmierć tej zimy – tak jednak się nie dzieje. „Przygotowywaliśmy się do tego od czterech lat” – ogłosił Peter Moens, dyrektor Doel 3.

Elektrownia jądrowa Doel 3 generuje całkowitą moc 2935 megawatów (MW), w porównaniu do 3008 MW w elektrowni Tihange. Razem te dwie elektrownie wytwarzają około 50 procent rocznego zużycia energii elektrycznej w Belgii, które wynosi 42 miliardy kWh. Wyłączenie Doel 3 oznacza, że ​​Belgia właśnie straciła około 25 procent całkowitej zdolności produkcyjnej energii – w czasie, gdy energia jest trudno dostępna pośród trwającej wojny na Ukrainie i sankcji Zachodu przeciwko Rosji.

Doel 1 i 2 miały również zostać zamknięte, ale ich żywotność została przedłużona o kilka lat do 2025 r. Urzędnicy zgodzili się również na przedłużenie żywotności Doel 4 do 2025 r., ale będzie to musiało zostać przegłosowane przez parlament do końca 2023 roku.

Rozmawiano również o utrzymaniu Doel 3 w sieci ze względu na trwający kryzys energetyczny. W zeszłym tygodniu belgijska minister spraw wewnętrznych Annelies Verlinden zwróciła się do Federalnej Agencji ds. Kontroli Jądrowej (FANC) o sporządzenie raportu na temat możliwości odroczenia wstrzymania pracy reaktora, ale ten wysiłek się nie powiódł.

Na podstawie: NaturalNews.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Krisnow 28.09.2022 18:02

    HAHAHAAHHA OGROMNĄ WŁADZĘ MAJĄ SZYDKI I GLOBALIŚCI !!!! Politycy są gotowi poświęcić swoich obywateli byle tylko gruba kasa płynęła z korporacji. Niestety większość idiotów dalej bezkrytycznie będzie wierzyć tej zielono – globalistyczno – politycznej propagandzie ;/

  2. MasaKalambura 28.09.2022 19:18

    To tylko pokazuje, jak głęboka jest penetracja agenturalna na zachodzie. Tak bardzo popełnić samobójstwo energetyczne potrafi tylko Europa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.