Belgia wyłączyła elektrownię jądrową po wycieku wodoru

Opublikowano: 17.07.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1386

Belgijska organizacja straży jądrowej AFCN, poinformowała w czwartek, że reaktor w jednej z dwóch elektrowni jądrowych w kraju został zamknięty. Decyzja została podjęta w czwartek wieczorem, tuż po rozpoczęciu wycieku wodoru.

W nocy z 14 lipca na 15 lipca, pracownicy Engie Electrabel zauważyli gwałtowny wzrost zużycia wodoru w generatorze. Zgodnie z oświadczeniem, obsługa zdecydowała się na jego wyłączeniem, w obawie przed wyciekiem. Przyczyna wycieku jest nieznana a reaktor nie może zostać uruchomiony ponownie, dopóki nie zostanie znaleziony.

Druga z belgijskich elektrowni jądrowych, nie jest wcale w lepszej sytuacji. Elektrownia w Tihang nad Mozą, po tym gdy rzeka wylała się z brzegów może znaleźć się w niebezpieczeństwie. Zgodnie z oświadczeniem firmy, sytuacja pozostaje pod kontrolą i „jak na razie” nie ma bezpośredniego zagrożenia dla placówki.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.