Bękarty wojny

Opublikowano: 24.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Warto przeczytać

Liczba wyświetleń: 5862

Jak i dlaczego bękarty wojny uknuły plan III wojny światowej? Dlaczego „usiłowano” otruć Siergieja Skripala i jego córkę? Co wydarzyło się w Dumie?

Zbrodniarze wojenni winni agresji na Syrię

SPAPRANA PROWOKACJA W SYRII

W Dumie miała miejsce wzorcowo spaprana operacja specjalna MI5 i CIA, która miała na celu zdyskredytowanie Rosji jako sojusznika Syrii i prezydenta Baszara Asada. Pierwsi zbrodniarze wojenni: prezydent USA Donald Tramp, premier Wielkiej Brytanii Theresa May, prezydent Francji Emanuel Marcon, szef MSZ Wielkiej Brytanii Borys Johnson, ambasador Wielkiej Brytanii przy ONZ Karen Pierce, kot Siergieja Skripala.

Amerykanie usiłują przypisać użycie broni chemicznej Baszarowi Asadowi, przeciwko ludności cywilnej i syryjskim siłom „demokratycznym”. Inaczej mówiąc finansowanym przez USA ugrupowaniom terrorystycznym nazywanych w mediach zachodnich “umiarkowaną opozycją”, lub siłami „demokratycznymi”. Opozycja ta ma za zadanie doprowadzić do upadku rządu syryjskiego i jako nowa siła polityczna działać w interesie rządu amerykańskiego, przyszłej władzy, która pozwoliłaby Amerykanom kraść bogactwa Syrii, i budowie gazociągów z Iraku przez syryjskie ziemie do Morza Śródziemnego i dalej podmorską rurą do Europy. Takie posunięcie miało gwarantować kolejne lata prosperity gospodarczej USA.

Siły syryjskiej opozycji są zbyt słabe, dlatego ostatecznie rozprawić się z Syryjską armią miały amerykańskie wojska. Jednak by tego dokonać i nadać napaści pozorów legalności, potrzebna jest stosowna rezolucja ONZ. Otrzymanie mandatu na wejście na terytorium suwerennego państwa nie jest takie łatwe. Jednym z głównych argumentów usprawiedliwiających interwencję “sił pokojowych” w danym kraju, jest użycie broni masowego rażenia przeciwko ludności cywilnej przez rząd tego kraju.

Udało się to USA podczas napaści “sił pokojowych” na Irak, gdzie Amerykanie kupowali wypełnione sarinem radzieckie rakiety Borak (Operacja Chciwość) by następnie o ich stosowanie obwinić Saddama Husajna [1]. Amerykanom jako stojącym za inwazją na Irak nie wypadało bezpośrednio obwiniać o jej posiadanie Saddama, dlatego rolę tą powierzono Brytyjczykom. Po napaści okazało się, że nie ma tam żadnej broni chemicznej, poza francuskimi pociskami Roland, z których część była wypełniona Sarinem [2].

Przy ONZ powołano komisję, która miała zbadać zasadność i fakt posiadania broni chemicznej przez Irak. Licząc na bezkarność, przewodnictwo komisji powierzono Dawidowi Kellemu – brytyjskiemu ekspertowi współpracującemu z wywiadem brytyjskim, CIA i Mosadem. Niestety Kelly zawiódł. Przekazał dziennikarzom BBC dowody mistyfikacji amerykańsko-brytyjskiej, mającej za cel udowodnienie światu produkcję, posiadanie i używanie broni chemicznej przez Saddama Husajna. W związku z czym ekspert został zamordowany przez agentów MI5 [3].

W Syrii sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jedynie działającą tam legalnie siłą jest armia rosyjska. Dodatkowo Amerykanom skomplikowała sytuację utrata strategicznego sojusznika w regionie, jakim była Turcja. Inne przeszkody to brak zdecydowanego poparcia ze strony Iraku i nieudolnie rozegrana karta kurdyjska przez USA [4].

Trzeba zauważyć, że przegrana Jankesów w Syrii to nie tyle klęska militarna, ale ekonomiczno-gospodarcza katastrofa dla dolara mającego oparcie w ropie (petrodolary). Szczególnie gdy kończą się rezerwy dotychczasowego sponsora – Arabii Saudyjskiej, której rezerwy ropy obecnie ocenia się na od 5 do 7 lat.

Przed agresją Amerykanów na Syrię powstrzymuje jedynie brak stosownej rezolucji ONZ i obecność tam Rosjan. “Siły pokojowe” mogą obyć się bez rezolucji ONZ. Niejednokrotnie napadały na państwa bez rezolucji, mordowały ich przywódców, ludność cywilną i obracały miasta w ruinę. Główną przeszkodą jest tu jednak obecność wojsk rosyjskich.

Od lat USA i ich sojusznicy karmili bezmózgowców kłamstwami o Syrii, przygotowując grunt do przyszłej okupacji tego kraju. Asad nie jest żadnym krwawym tyranem. Podczas wyborów prezydenckich w czerwcu 2014 roku, w których wzięło udział 74% społeczeństwa, zdobył 88% głosów [5]. Nawet dziś Asad cieszy się 80% poparcia. Ponieważ jego pozycja jest tak silna, sponsorowani “dysydenci syryjscy” mieliby nikłe szanse na kierowanie krajem, dlatego siły „pokojowe” chętnie by go zamordowały, tak jak Miloševića, Saddama czy Kadafiego. Jednak dopóki Asad żyje, Syria nie zrobi laski Amerykanom tak, jakby tego oczekiwali. Dlatego tak usilnie USA, Anglia i Francja próbują poprzez prowokacje i fałszywe dowody przekonać świat co do stosowania przez niego i Rosjan broni masowego rażenia przeciwko ludności cywilnej.

Wiele prowokacji z użyciem broni chemicznej miało miejsce w rejonie Damaszku, szczególnie w wschodniej Ghucie. Wynika to z dogodnej lokalizacji. Jest to teren gęsto zaludniony, blisko granicy z Izraelem i niezbyt oddalony od Morza Śródziemnego. Lotnictwo żydowskie i “sił pokojowych” nie musi naruszać granic Syrii, by odpalić pociski rakietowe w kierunku Ghuty. Niejednokrotnie Żydzi rejon Damaszku ostrzeliwali ze Wzgórz Golan, mimo istnienia tam strefy buforowej pod kontrolą sił pokojowych ONZ (UNDOF), rozdzielającej terytorium okupowane przez Żydów i Syrię.

Chlor jednego z krajów NATO znaleziony w Wschodniej Ghucie

W Ghucie, jak na terytorium całej Syrii, przeprowadzono już wcześniej prowokacje z użyciem broni chemicznej. Pierwszy w Ghucie miał miejsce 21 sierpnia 2013 [6]. Wówczas o atak też obwiniano Asada. Ameryka, Francja i Anglia groziły Syrii inwazją. Do inwazji nie doszło, gdyż śledztwo międzynarodowe nie potrafiło udowodnić użycia broni chemicznej przez Asada. Nie udowodniono jego udziału wobec innych incydentów z użyciem broni masowego rażenia, o których donosiły zachodnie serwisy informacyjne na przestrzeni ostatnich lat.

Obecnie pada ostatni bastion terrorystów sponsorowanych przez USA, na rubieżach stolicy Syrii – Damaszku. Bastion, w którym ISIL i „umiarkowana opozycja” uwięziły tysiące cywilnych zakładników [7]. Gdy syryjskie wojska zamknęły w okrążeniu rebeliantów w wschodniej Ghucie, ONZ zapowiadało katastrofę humanitarną. Podawano fałszywe i niesprawdzone informacje o tysiącach ofiar cywilnych, będących wynikiem syryjskich i rosyjskich nalotów i ostrzałów miasta. “Guardian” pisał o nowej Srebrnicy [8]. Monarchii brytyjskiej zamarzył się scenariusz i rzeź jaką dokonało tam lotnictwo NATO w 1995 roku. Rzezi w Srebrnicy dokonały naloty NATO na pozycje cywilne, po wcześniejszym pomówieniu Serbów o zbrodnie ludobójstwa na muzułmanach. Prezydent May upierdliwie nawołuje do bombardowania Syrii, stawiając lotnictwo brytyjskie na Cyprze w stan gotowości, nie zważając na fakty, że 12 kwietnia terroryści islamscy poddali całą wschodnią Ghutę, w tym dzielnicę Dumę, gdzie miał nastąpić atak chemiczny i do której wysłano już inspektorów ONZ.

Faktycznie wyzwolenie Wschodniej Ghuty przebiegało wzorcowo, nie przypominało tragedii ludności cywilnej w Mosulu, przebiegało spokojniej nawet jak wyzwolenie Aleppo. Od niemal miesiąca Rosjanie utrzymywali korytarze humanitarne, którymi wyprowadzono ok. 166 000 cywili. Uwolniono około dwustu więźniów państwa islamskiego. W ostatnich dniach, tymi samymi korytarzami miasto opuszczają bojownicy ISIL. Następnego dnia po insynuowanym ataku chemicznym, do szpitala, na który miano przypuścić atak chemiczny, weszli rosyjscy żołnierze i syryjscy świadkowie. W szpitalu nie było śladów użucia broni chemicznej, nie było też poszkodowanych ani ofiar. Okoliczni mieszkańcy nic nie wiedzieliby o tym, jakoby zostali zaatakowani sarinem, czy nawet chlorem (patrz film z wejścia do szpitala w Dumnie, gdzie miał mieć miejsce atak chemiczny) [9].

Dlaczego zatem w przededniu poddania miasta, gdzie ewakuacja ludności cywilnej i bojowników przebiegała spokojnie i planowo, wojska syryjskie miały atakować bronią masowego rażenia niewiele znaczące pozycje w mieście?

Broń chemiczna to broń masowego rażenia. Gdyby armia Syryjska czy Rosja użyła broni chemicznej – zginęłyby tysiące ludzi. Broń chemiczną się rozpyla lub detonuje na znacznej wysokości wypełnione nią pociski. Broni chemicznej nie da się tak sobie zmyć wodą, bez specjalnych kombinezonów ochronnych i masek. Tu według zachodnich źródeł wybuchły dwie beczki i zginęło kilkanaście osób razem z poszkodowanymi, czyli ok. 40-70 osób. Gdyby to nawet była prawda, to więcej osób ginie w konwencjonalnych nalotach bombowych. Więc o jakiej broni masowego rażenia tu mowa?

Dla amerykańsko-żydowskich zbrodniarzy wojennych ukrywających się za sztandarami NATO i ONZ to ostatnia szansa, by wojska syryjskie obwinić o stosowanie broni chemicznej i wywołać kolejną wojnę. Cała manipulacja miała nadać pozory legalności agresji sił sprzymierzonych na terytorium Syrii. Rosję natomiast należało zdyskredytować jako państwo, które nie tylko Siergieja Skripala zaatakowało bronią chemiczną, ale całą Wielką Brytanię jako członka NATO. Dzięki temu dalszą obecność Rosji w Syrii można by oprotestować, zawiesić jej mandat w koalicji antyterrorystycznej, uznać za wspierającą chemiczny terroryzm i żądać opuszczenia Syrii przez jej wojska.

JAK ŚMIERCIONOŚNY NOWICZOK OKAZAŁ SIĘ WŚCIEKLIZNĄ

Gdy wmawiano światu, że otruto Siergieja Skripala i jego córkę, Ghuta była już stracona. Sytuacja w Ghucie rozwijała się szybciej niż przewidywali analitycy CIA.
Politycy brytyjscy i media powołując się na służby specjalne co kilka godzin stawiali nowe tezy, gdy poprzednie upadały i były mało przekonujące.

Siergiej Skripal niczym nie zagrażał Rosji – to płotka!

Pierwsze informacje mówiły jedynie, że otruto podwójnego szpiega, płk. GRU Siergieja Skripala i jego córkę. Straszną, zagadkową substancją określaną jako „Nowiczok”. Tylko tyle wystarczyło by bezmózgowcy te fakty utożsamili z Putinem i Rosją.

Tak naprawdę służby nie kierują się mściwością, tylko logiką. Zabito by go, gdyby stanowił zagrożenie dla Rosji, ale nie zabija się agentów z zemsty. Siergiej Skripal nie stanowił żadnego zagrożenia dla Rosji. Faktycznie Skripal był pułkownikiem GRU, a raczej dywersantem-zwiadowcą. Przeszedł w stan spoczynku ze względu na stan zdrowia (cukrzyca) w 1999 roku, pracował dorywczo w administracji publicznej MSZ-tu, a od 2001 pracował w jednostkach terytorialnych okręgu moskiewskiego.

Zwerbowany przez Brytyjczyków w 1995 roku, gdy pracował w placówce dyplomatycznej w Hiszpanii, jako oficer prowadzący GRU ujawnił nazwiska swoich dwunastu podopiecznych. Ponadto potwierdził położenie niektórych obiektów w kosmodromie w Piesecku. Całość dziewięcioletniej działalności szpiegowskiej Siergieja wyceniono na nieco ponad 100 000 dolarów, za które to pieniądze chciał ukończyć budowę domu w Rosji. Został aresztowany 2004 roku. Zwolniony i wymieniony w 2010 roku na agentów rosyjskich, aresztowanych w USA. Po zwolnieniu osiadł w Wielkiej Brytanii (Salisbury), gdzie jako były agent czasami prowadzi wykłady o GRU dla adeptów MI6 i akademii wojskowych.

Siergiej Skripal był oficerem GRU w czasach ZSRR i nie zagrażał Rosji niczym takim, aby ta była zainteresowana jego śmiercią. Pułkownik Skripal był w Anglii samotny jak pies, tu umarła jego żona, syn zapił się na śmierć. Jego córka mieszkała od lat w Moskwie, tylko ona od czasu do czasu odwiedzała ojca. Przyjaciel Skripala zeznał, że pułkownik tęsknił za mateczka Rosją i pisał w tej sprawie do Putina [10]. W Rosji pozostawała jego chora matka, która była po śmierci brata Skripala pozbawiona opieki.

Może to MI6 obawiało się, że ten podwójny agent sprzeda Rosjanom jakieś tajemnice? A może rząd jej królewskiej mości nie chciał pasożytowi płacić renty na stare lata? Nie było żadnych przesłanek by teraz, w przededniu wyborów prezydenckich w Rosji, Putin zapragnął jego śmierci.

Co do trucizny Nowiczok, to operacyjna nazwa nowej toksyny opracowanej w ZSRR w latach 1970. paraliżującej układ nerwowy[11]. Dla bezpieczeństwa w Rosji toksyny te nie miały nazwy. Nazwą tą CIA określała całą grupę rosyjskich, nowych środków paralityczno-drgawkowych. USA i Wielka Brytania usiłowały otrzymać takie toksyny przez następne lata. Między innymi pracowano nad podobnymi toksynami w Porton Down[12], oddalonym o kilka kilometrów od Salisbury, gdzie zatruto Sergieja i jego córkę.

Zatrutego Siergieja znaleziono z córką na ławce nieopodal restauracji, kilka kilometrów od domu. Niebawem okazało się, że ta straszna trucizna nie jest taka straszna, pułkownik i jego córka żyją.

Niezwykle toksyczna trucizna niegroźna dla strażaków?

Na miejscu MI5 odwaliła medialny show, przebierając techników w kosmiczne stroje niczym z “Gwiezdnych wojen”, którzy uwijali się wśród niczym niezabezpieczonych policjantów i strażaków. Zapakowano w folie samochód policyjny, wycięto ławkę na której siedzieli poszkodowani, wszystko wywieziono do Porton Down.

Niebawem na “Facebooku” ujawnił się „rosyjski naukowiec” Władimir Uglew, który miał być obok innych rosyjskich naukowców twórcą Nowiczoka. To on podał, że Rosjan otruto Nowiczokiem i zapewnił, że trucizna pochodzi z Rosji. Twierdził, że truciznę opracowano w Instytucie Biochemicznym w mieście Wolsk w obwodzie saratowskim. Problem w tym, że instytut ten nigdy nie pracował nad bronią chemiczną i nie realizował żadnych wojskowych programów. Niebawem brytyjskie MSZ usunęło tego wpis o pochodzeniu nowiczoka[13].

Kolejną informacja spreparowana przez MI5 dotyczyła kaszy masowego rażenia. Według tej tezy Sergiej miał ochotę na kaszę gryczaną i prosił córkę, by ta przywiozła ją samolotem z Moskwy. Tę sprawę zleciła koleżance, w dostarczonej kaszy miał się znajdować nowiczok[14]. Wynika z tego jedynie fakt, że nie można w Anglii kupić nawet kaszy gryczanej i liści laurowych.

Niebawem okazało się, że źródło infekcji znajdowało się w domu Skripala. Rosjanie zasugerowali by przebadać zwierzęta w jego domu. Gdy weterynarz uzyskał dostęp do jego domu, dwie świnki morskie już nie żyły, a piękny czarny kot pułkownika był wstanie agonalnym[15]. Los Brytyjczyka był nieznany. Założono, że od kota pułkownik i jego córka zarazili się wścieklizną. Gdy Rosja dopytywała się o stan zdrowia zwierzęcia i chciała go przebadać, MI5 zlecił jego likwidację weterynarzowi. Agent z licencją na zabijanie kazał go uśpić i utylizować, by ten nie dostał się w ręce wroga [16].

By utrzymać całą sytuacje w tajemnicy, MI5 odizolował już wyleczoną córkę i pułkownika od kontaktu z światem zewnętrznym, w tym z najbliższą rodzinną. Ofiary kota przetrzymywane są w pobliskiej bazie wojskowej i wcale nie są bezpieczne. Taka plama na honorze brytyjskiego kontrwywiadu i pani premier May musi być zatuszowana. Tu już chodzi o bezpieczeństwo państwa – wydalono półtora setki ambasadorów z Rosji, USA i UE, zagrożono światu III wojną światową. Jak zechcą utrzymać tę tajemnicę Brytyjczycy przed światem? Trudno powiedzieć i jeszcze trudniej sobie to wyobrazić.

Niebawem szef brytyjskiego laboratorium stwierdził, że badacze nie są w stanie zidentyfikować źródła pochodzenia nowiczoku. Tym samym nie wiadomo, czy substancja użyta przy ataku na Siergieja Skripala, została wyprodukowana w Rosji[17]. To prawda, szczególnie gdy chodzi o wściekliznę.

W wyniku kampanii pomówień Rosjanie chcieli badać atak na Skripala z Brytyjczykami. Złożony wniosek na forum Organizacji ds. Zakazu Stosowania Broni Chemicznej (OPCW) przepadł. Brytyjczycy ocenili propozycje Rosjan jako perwersyjną [18].

CO DALEJ?

Wielka Brytania, z USA i Francji przy boku, nadal prze do konfliktu. Wydaje się nawet bardziej zaangażowana od USA, strasząc swoimi samolotami stacjonującymi na Cyprze Rosji i Syrii.

Skąd tyle nienawiści? To nie nienawiść – to biznes i chciwość! Istnieje pięć prywatnych naftowych koncernów światowych, których udziałowcy dzielą między siebie zyski z tych korporacji i lobują na rzecz swoich firm. Są to firmy amerykańskie, francuskie i brytyjskie: Chevron, Shell, Total, BP, Exxon. Total jest Francuski, BP (British Petroleum) należy do Anglików. BP jako podpora brytyjskiej gospodarki poniósł ogromne straty po katastrofie platformy Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej. BP zarządzana przez Boba Dudleya sprzedała aktywa za 38 mld dolarów i wyprzedaje je dalej. Dla Brytyjczyków jest niezbędne, by BP odzyskała swoją pozycję na rynku, inaczej brexitu nie będzie.

13 kwietna Rosjanie opublikowali materiał filmowy z zeznań świadków inscenizacji brytyjskich służb specjalnych w Dumie, Wschodniej Gucie. Sfingowanego ataku dokonała organizacja humanitarna Białe Hełmy. Na przedmieściach miasta znaleziono zapasy zachodnich związków toksycznych. Wczoraj miała dotrzeć do Dumy komisja OPCW. Albo i nie, gdyż rozpoczęła się wojna, a rejon Damaszku jest silnie bombardowany.

Autorstwo: Fischer
Źródło: NEon24.pl [1] [2]
Kompilacja 2 artykułów i głęboka korekta: WolneMedia.net
Licencja: Autor wyraża zgodę na swobodne rozpowszechnianie materiału

PRZYPISY

[1] https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bron-chemiczna-w-iraku-amerykanie-kupowali-bron-chemiczna-saddama,515687.html

http://www.newsweek.pl/swiat/gdzie-jest-bomba-saddama,22946,1,1.html

[2] Pociski te odkryli przypadkiem i przedwcześnie odtrąbili sukces w mediach bez konsultacji z koalicjantami. Gdy okazało się, że to pociski sojuszników, szybko sprawę zatuszowano, niszcząc dowody rzeczowe (rakiety) zanim przybyli eksperci ONZ (patrz: https://wiadomosci.wp.pl/rzecznik-mon-dal-glowe-za-rolandy-6036490717885569a).

[3] https://www.wprost.pl/tygodnik/55404/Blair-na-minie.html

[4] USA chcąc umocnić swoją pozycję dokonały nieudanego zamachu stanu w Turcji, czym przekreśliła sobie poparcie Turcji, dla której przewidziano ważną rolę – dokonania lądowej inwazji na Syrię. Irak był zainteresowany oswobodzeniem Mosulu przy pomocy USA, ale rząd iracki nie będzie wspierać ani sunnitów stanowiących trzon ISIL, ani irańskich Kurdów – niedawnych sojuszników Amerykanów.

[5] http://mediumpubliczne.pl/2015/10/od-pieciu-lat-propaganda-nato-karmi-nas-klamstwami-w-sprawie-syrii/

[6] https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_gazowy_w_Ghucie

[7] https://www.polskieradio.pl/9/6259/Artykul/2043368,Syria-Katastrofa-humanitarna-we-Wschodniej-Ghucie

[8] http://wyborcza.pl/7,75399,23050444,guardian-wschodnia-ghuta-to-nowa-srebrenica.html

[9] https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201804100854-carv.htm

[10] https://www.wprost.pl/swiat/10113122/przyjaciel-otrutego-agenta-skripal-pisal-do-putina-i-chcial-wrocic-do-rosji.html

[11] http://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/nowiczok-siergiej-skripal-otruty-rosyjska-trucizna,artykuly,425041,1.html

[12] https://pl.sputniknews.com/swiat/201803217596159-Sputnik-Porton-Down-laboratorium-otrucie-Skripal/

[13] https://www.tvp.info/36656210/brytyjskie-msz-usunelo-tweeta-o-pochodzeniu-nowiczoka

[14] https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201804027680392-siergiej-skripal-kto-otrul-sputnik-nowiczok-an-234-rosja/

[15] https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zwierzeta-domowe-skripala-kot-i-dwie-swinki-morskie-nie-zyja,827527.html

[16] https://wiadomosci.wp.pl/wielka-brytania-kot-i-swinki-morskie-siergieja-skripala-nie-zyja-co-sie-z-nimi-stalo-6238208503129729a

[17] https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/środek-którym-otruto-skripala-nie-pochodzi-z-rosji-szef-laboratorium-wyjaśnia/

[18] https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/w-brytania-wyklucza-sledztwo-z-rosja-w-sprawie-ataku-na-skripala,827053.html


TAGI: , , , , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Anonymous-X 16.04.2018 11:37

  https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Fischer_von_Treuenfeld
  Autor tego tekstu to jakaś rodzina tego zbrodniarza wojennego? czy po prostu autor tego tekstu, jako swój pseudonim artystyczny, obrał sobie nazwisko po niemieckim zbrodniarzu wojennym?

 2. rumcajs 16.04.2018 12:12

  A może przejdź do meritum, a nie wytykasz komus ojca…
  I jeszcze jedno, nazwisko nie musi oznaczac tej samej osoby…
  Kolega jednak woli zaatakowac personalnie, niz odnieśc sie do meritum, a to jest bardzo ciekawe, i stawia pewne kłmstwa w innym swietle…

 3. Anonymous-X 16.04.2018 12:39

  @rumcajs

  Ale to jest bardzo istotne

  Jeśli to jest rodzina to ok, nie jego wina ze się urodził w niej , ale jeśli autor tekstu jest Polakiem i wybrał sobie pseudonim po zbrodniarzu wojennym który mordował jego przodków, to albo ma coś z głowa nie tak, albo jest nie doinformowanym człowiekiem, a wtedy trudno jest brać kogoś takiego na poważnie.

  Wyobraź sobie taką sytuacje ze któregoś dnia, ktoś zaczął by wypisywać tu jakieś teksty pod pseudonimem adolf hitler, to też nie miało by dla ciebie znaczenia?

 4. emigrant001 17.04.2018 01:02

  Najsmutniejsze jest to, że demokratycznie wybrana grupa błaznów nazywana “władzą” decyduje o losie milionów ludzi i nie można im przeszkodzić w ich szaleństwie. Teresa May skompromitowała się już wystarczająco by odejść, gdyby choć przez chwilę miała poczucie własnej mierności.
  Donald Trump w Polsce byłby przeciętnym januszem biznesu ale w USA potrafi grozić bombami całemu światu. Zwykły, mały ignorant a podobno “najpotężniejszy” człowiek świata.
  I przed takimi ludźmi polski “rząd” leży plackiem.

 5. kuralol 16.07.2018 16:20

  Pamiętajmy. Trole zawsze atakują personalnie. Nie interesuje ich temat ani zagadnienie tylko osoba. Jak każdy widzi troll wezwał w tym temacie na świadka Adolfa, a co ma Adolf do współczesnych zagrywek? Nie ma nic, ale przydaje się zawsze mieć Adolfa pod ręką żeby sieknąć w rozmówcę jakim faszyzmem itp.

 6. armagedon 16.07.2018 19:40

  Anonymous-X – fischer to po niemiecku rybak ilu Polaków nosi nazwisko rybak ? myślę że kilka tysięcy
  a fischerów sprawdziłem jest ich około 500 myślisz że wszyscy to rodzina szyli Anonymous-x to od gala anonima ?

 7. Olobolo123 17.07.2018 19:21

  Do Anonymous-X
  Co ma piernik do wiatraka??? Jeśli ktoś pragnie nazywać się Nawet Adolf Hitler to co ci do tego??? To jego indywidualna sprawa, kim jesteś by taka osobę besztać? Idac twoim tokiem myślenia 100000 tys niemców z dzisiejszych czasów to Nazisci z SS? A 1000000 rosjan z imeniem Józef ma powod do wstydu??? Co ty wypisujesz czlowieku…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.