Bejrut – być może nie był to wypadek

Opublikowano: 08.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 806

Prezydent Libanu powiedział w piątek, że dochodzenie w sprawie największego wybuchu w historii Bejrutu pozwoli zbadać, czy był on spowodowany bombą lub inną „ingerencją zewnętrzną”.

https://www.youtube.com/watch?v=DdSHRbSZkwc

„Przyczyna nie została jeszcze ustalona. Istnieje możliwość ingerencji z zewnątrz atak rakietowy, bombę lub inny akt wojny” – powiedział prezydent Michel Aoun.

Stany Zjednoczone wcześniej oświadczyły, że nie wykluczają ataku. zaś Izrael, który stoczył kilka wojen z Libanem, wcześniej zaprzeczył, by odegrał jakąkolwiek rolę.

Rząd obiecał pełne śledztwo. Państwowa agencja informacyjna NNA podała, że ​​aresztowano 16 osób. Jednak dla wielu Libańczyków eksplozja była symptomem wieloletnich zaniedbań władz, wynikających z korupcji.

Szpitale, wiele z nich poważnie uszkodzonych przez falę uderzeniową, która wyrwała okna i zerwała sufity, zostały przytłoczone liczbą ofiar.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rici 08.08.2020 18:59

    ” Izrael ktory stoczyl kilka wojen z Libanem, wczesniej zaprzeczyl by odegral jakakolwiek role” Przeciez ta sama nacja rzadzi w Polsce, i jak cos ukradna to krzycza lapac zlodzieja, a jakby ich zlapal za reke to beda twierdzic ze to nie ich reka.

  2. xc1256 09.08.2020 09:35

    https://www.youtube.com/watch?v=DOjbgTTrSNg
    Próba tej bomby w Syrii grudzień 2019

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.