Będziemy ogrzewać mieszkania tanim prądem?

Opublikowano: 17.12.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 589

Ministerstwo energii chce wprowadzić tanią taryfę grzewczą i dotacje do pieców. W ten sposób planuje zachęcić Polaków do stosowania ogrzewania elektrycznego.

Wiceminister energii (nazwiska nie wymieniamy ze względu na nasz protest przeciwko planom ograniczenia przez Sejm wolności mediów) – powiedział w rozmowie z „Pulsem Biznesu”, że rządzący chcą zachęcić mieszkańców naszego kraju do ogrzewania domów jednorodzinnych piecami zasilanymi energią elektryczną z rozbudowaną akumulacją ciepła. Resort chce przeznaczyć na dotacje do tych pieców część funduszy z programów ochrony środowiska z nowej perspektywy Unii Europejskiej w ramach gminnych planów likwidacji niskiej emisji spalania.

Budowa systemu grzewczego opierającego się na prądzie będzie wymagało modernizacji wielu linii energetycznych. Resort energii nie podał, jakie koszty się z tym łączą.

Konieczność działań w tym zakresie wziął się stąd, że wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, w polskich miastach pojawił się smog. A to dlatego, że w domowych piecach spalane są śmieci. Projekt ogrzewania prądem idzie w parze z kampanią mającą na celu przekonać Polaków, że spalanie odpadów to mała oszczędność, a duży uszczerbek dla środowiska.

Ministerstwo energii nie mówi o tym, że energię elektryczną otrzymujemy trując środowisko w miejscach, gdzie działają elektrownie opalane degradującym ekologię węglem. Z odnawialnych źródeł energii rząd stopniowo rezygnuje.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. emigrant001 17.12.2016 11:26

  W małych miasteczkach jedynie BIEDY jest pod dostatkiem i żadne zarządzenie ministra tego nie zmieni.
  Ogrzewanie elektryczne jest najdroższe ze wszystkich innych i zachęcanie do niego biedaków to oznaka braku wyobraźni “ministra”.
  Gdyby minister próbował przeżyć za 1500/mc może miałby szersze horyzonty. Ale jak otrzymał 20 000zł świątecznej nagrody to może pobredzić o ekologii.

 2. rumcajs 17.12.2016 12:23

  Panie autorze… Ministerstwo nie musi o tym mówic, bo elektrownie w zdecydowanej wiekszości, opalane węglem maja bardzo efektywne filtry!!!! I zasmiecanie srodowiska jest mniejsze niz z jednej hodowli świń według pomysłu amerykańskiego…
  “odnawialne ” źródła energii, to tylko sposób na pozbycie sie “zachodu” na przestarzałe wiatraki, i przejęcie unijnych pieniedzy, bo brak odpowiednich ustaw powoduje degradowanie srodowiska, oraz warunkó zycia ludzi mi9eszkających obok takich “elektrowni”.
  Kiedys był w kraju program małych elektrowni WODNYCH, które były wplecione w gospodarke wodna, a to zwiekszało zasoby wody słodkiej w kraju!! Dzis po starych elektrowniach znika ślad, a Polska ma jedne z najgorszych zasoby wody słodkiej w ueropie, za to chcą nam kraj obstawić wiatrakami, złomem. Czemu nie sa stosowane wiatraki ślimakow?, cichsze, mniej szkodzące środowisku?? Opracowane przez POLAKA… Ano, bo ma zarobic nie polak, a jakas zachodnia firma…

 3. Gylhyrst 17.12.2016 12:25

  Spalanie śmieci w piecach nie jest w żaden sposób związane z biedą, chyba że popatrzymy przez pryzmat “czemuś głupi – boś biedny… itd”. Zamiast tworzyć kampanie i dotować nowe sposoby ogrzewania potrzebna jest potężna kampania uświadamiająca ludziom jak bardzo nawet nie niszczą środowisko, ale przyczyniają się do powolnego mordowania wszystkich ludzi dookoła. Razem z tym – potężne kary oraz masowa obywatelska denuncjacja połączona ze spuszczaniem przysłowiowego wp..olu, to zadziała.
  To nie bieda zmusza ludzi do palenia w piecu butelkami po napojach i to nie bieda zmusza ludzi to wrzucania reklamówek zamiast do kosza to w ogień tylko ich własna głupota, bezmyślność, wychowanie a raczej jego brak, wygodnictwo, brak pomyślunku i tradycja.

  Na początek rozmowa “panie, moje dziecko kaszle bo całą noc śmierdziało jak paliliście śmieci a robić krzywdy mojemu dziecku nie pozwolę, jeszcze raz i będzie policja.”

 4. emigrant001 17.12.2016 12:50

  @Gylhyrst
  nawet palenie płyt wiórowych jest szkodliwe (mimo, że grzeją super) bo spala się klej, także nie trzeba palić śmieci żeby był syf. Jak słusznie zauważył rumcajs w Polsce kiedyś było więcej elektrowni wodnych ale pazerność rządu i bzdurne regulacje sprawiły ich zamknięcie. Jeśli “minister chce coś zrobić” to po pierwsze niech zlikwiduje akcyzę na prąd, bo to dobro podstawowe a nie luksus. Zlikwiduje podatki od wytwarzania lub sprzedaży prądu we własnych zakresie a problem z czasem zniknie sam, bo ludzie są bardziej rozsądni od ministra, jak nie rzuca się im kłody pod nogi.

 5. Szaman 21.12.2016 20:38

  Ja tam uważam że ogrzewanie energią elektryczną to akurat doskonały pomysł i przyszłość niesie tylko takie rozwiązania ponieważ jest to najczystszy, najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób ogrzewania ALE nie w ten sposób! nie można ludzi przymuszać ani na siłę niczego wprowadzać a raczej zachęcać korzystnymi warunkami i budować struktury energetyczne uwzględniające taką wizję.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.