Będziemy niewolnikami ekopolityki

Opublikowano: 11.08.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1726

Kandydatka na liderkę konserwatystów w Kanadzie, Leslyn Lewis, ostrzega przed nadchodzącą polityką zarządzania społeczeństwem przez pryzmat ekologii (Environmental Social Governance – ESG), która całkowicie zburzy strukturę gospodarczą opartą na produkcji lokalnej.

Lewis tłumaczy, że według nowego ładu kanadyjskie przedsiębiorstwa będą nagradzane za nieprodukowanie, ponieważ w ten sposób nie będą zostawiać śladu węglowego. Kandydatka opisuje paradoks wynikający z obserwacji z ostatnich lat, kiedy to w czasie pandemii nauczyliśmy się, że powinniśmy zabezpieczać łańcuchy dostaw i być jak najbardziej samowystarczalni. To jest jednak nieekologiczne.

Według nowej polityki lansowanej przez liberałów małe i średnie przedsiębiorstwa będą w końcu zobowiązane do śledzenia całego cyklu życia swoich produktów i usług, by określić, ile węgla emitują. Polityka ESG nie mówi jednak o mierzalnych efektach i nie wykazuje, w jakim stopniu takie praktyki mają zmniejszyć emisję.

Posłanka Haldimand—Norfolk, Ontario, zauważa, że liberałom nie przeszkadza przestawienie społeczeństwa na nowy system, w którym wszelkie wymierne pojęcia bogactwa i sukcesu będą wyeliminowane. Lewis ostrzega, że „oni są gotowi zmienić wszystko”.

Lewis dodaje, że takie zasady miałyby być narzucone kanadyjskim firmom działającym w Kanadzie, ale nie na kanadyjskie firmy operujące w Chinach czy Indiach, czy w innych państwach, które takiej polityki nie wprowadzą.

Kandydatka obawia się, co może pociągnąć za sobą wprowadzenie elektronicznych dowodów tożsamości. Mówi np. o śledzeniu nawyków konsumpcyjnych i wychowywaniu społeczeństwa. Np. jeśli jesz za dużo cukru, to automat nie sprzeda ci lodów. Z kolei polityka zarządzania przez pryzmat ekologii może wejść do nieruchomości i np. lokale generujące za dużo węgla nie będą mogły być wynajmowane lub sprzedane.

Lewis nie raz już mówiła o teoriach konspiracyjnych. Teraz też zauważa, że poltycy wprowadzając jakieś zmiany nie chcą informować o nich społeczeństwa, a jeszcze atakują tych, którzy ośmielają się zadawać pytanie. Tak działa polityka strachu – pozwala rządowi zrobić z nami wszystko, bo zastraszone społeczeństwo stało się dobrowolnie ślepe na efekty prowadzonej polityki, pisze kandydatka w liście do swoich zwolenników, zapewniając, że będzie bronić suwerenności Kanady.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Zdjęcie: John Balca (CC BY-SA 4.0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 12.08.2022 13:21

    Zieeew. Gdyby miała jakiś sensowny wpływ na scenę polityczną to już dawno skończyła by jak Lepper.
    Skoro tak nie jest to znaczy, że znalazła sobie niszę społeczną i żyje z mówienia swoim ludziom tego co chcą usłyszeć. MÓWIENIA, a nie robienia czegokolwiek by zmienić sytuację.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.