Będzie protest taksówkarzy

Opublikowano: 05.04.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2844

We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Ma on uregulować rynek „uczciwej konkurencji” dla taksówkarzy. W projekcie wprowadzono pojęcie „pośrednictwa przy przewozie osób”. Dla Ubera oznacza to konieczność posiadania licencji przez kierowców. Ale taksówkarze nie są usatysfakcjonowani: spodziewali się całkowitego wyeliminowania konkurencji, dlatego 8 kwietnia zapowiedzieli wielki protest w Warszawie.

“Domagamy się, by państwo chroniło polskich przedsiębiorców i obywateli, a nie dostosowywało prawo do nielegalnych przewoźników z zagranicy” – mówią przedstawiciele taksówkarskiej Solidarności i Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz. We wtorek złożyli oni w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów petycję, w której dowodzą, że poprzez nowelizację rząd rozbija jeszcze bardziej już podzielone środowisko kierowców. Zdaniem Jarosława Iglikowskiego, szefa Związku Zawodowego Taksówkarzy Warszawski Taksówkarz, do uporządkowania rynku nie potrzeba wcale nowych regulacji, wystarczy dać narzędzia do egzekwowania tych istniejących.

Protesty organizuje firma Ele Taxi, ale oprócz stołecznych korporacji w przyszły poniedziałek ulice Warszawy blokować mają również taksówkarze z innych polskich miast: Krakowa, Łodzi, Katowic, Gdańska. Chcą, by był to największy protest taksówkarzy w historii.

„Będzie inaczej niż poprzednio. Tym razem nie będziemy po prostu jeździć ulicami, a po prostu się na nich zatrzymamy. Chcemy, żeby ludzie w końcu zauważyli, że z nami nie ma żartów” – zapowiadają taksówkarze.

Uber i Taxify będą teraz musiały uzyskać licencję dla swoich kierowców, co wiąże się z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub posiadaniem numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym. Za to uzyskanie samej licencji ma stać się łatwiejsze: projekt zmniejsza opłaty za wydanie dokumentu oraz znosi obowiązkowe szkolenia i egzaminy z topografii. Z nowych przepisów cieszą się wyłącznie iTaxi oraz MyTaxi – tam od początku od kierowców wymagano posiadania licencji.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 06.04.2019 04:41

    No i gdzie tu wolny rynek? Licencje, pozwolenia lobbowanie….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.