Będzie proces „szariackiej policji” w Wuppertalu

Opublikowano: 08.05.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 512

Sąd apelacyjny w Dusseldorfie zdecydował, że grupa ośmiu islamistów, którzy w 2014 zorganizowali patrol ubrany w pomarańczowe kamizelki z napisem „Policja szariacka”, powinna stanąć przed sądem. Poprzednio sąd rejonowy orzekł, że islamiści nie powinni być sądzeni.

Islamiści oskarżeni są z paragrafu o „zakaz noszenia ubrań z przesłaniem politycznym” i „nielegalne wykorzystywanie mundurów”. Oskarżeni zorganizowali patrol w Wuppertalu, gdzie mieszka wielu fundamentalistów, chodzili po klubach nocnych i domagali się wstrzymania sprzedaży alkoholu i zakazu tańców. Na ulicach stali z tablicami „Strefa kontrolowana przez szariat”.

W Niemczech jest obecnie około 7 tysięcy skrajnych islamistów, a ich liczba nieustannie rośnie.

Opracowanie: (g)
Na podstawie: DW.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rumcajs 08.05.2016 10:38

    Nie jestem zwolennikiem szariatu, ale proponuje zauwazyc, jaka to jest “dymokrycja”… Nie wolno nosić ubrań z przesłaniem politycznym… to juz przerabialiśmy w PRL-u… W prl-u także mielismy naciaganie przepisów do absurdu, nawet jak w tym przypadku kamizelki odblaskowej, jak “mundur”… Chyba czas na zastanowienie sie, w jakim kierunku juz zaszła ta “demokrycja”, i czy nie cofa sie do czasu niejakiego ADOLFA….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.