Będzie można kasować dane zbierane przez Microsoft?

Opublikowano: 10.02.2018 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 597

W najnowszym Windows 10 Insider Build znalazł się mechanizm, który pozwala użytkownikom na skasowanie danych diagnostycznych, jakie Microsoft zbiera na temat ich systemu. Już wcześniej zapowiedziano, że użytkownicy zyskają też możliwość wglądu w te dane.

Obecnie najnowsza publicznie dostępna wersja Windows 10 pozwala na ustawienie jednego z dwóch poziomów zbierania danych. Na poziomie domyślnym na serwery Microsoftu wysyłane są informacje na temat sprzętu, połączenia, konfiguracji i niektórych błędów. Przy włączonym poziomie pełnym wysyłane są też dodatkowe dane dotyczące sprzętu, informacje o używanych aplikacjach i przeglądarkach, fragmenty wpisywanego tekstu i wiele innych danych.

Obecnie z Microsoft Store można bezpłatnie pobrać aplikację Diagnostic Data Viewer, czyli przeglądarkę danych diagnostycznych zbieranych przez Microsoft. Teraz w Windows 10 Insider Preview build 17093 pojawiła się możliwość usunięcia tych danych. W Ustawieniach systemu Windows -> Prywatność -> Opinie i diagnostyka pojawił się przycisk umożliwiający usunięci danych skojarzonych z wykorzystywanym urządzeniem. Pod przyciskiem umieszczono informację, że jeśli użytkownik posiada Konto Microsoft, to po zalogowaniu się do niego może uzyskać dostęp do dodatkowych danych diagnostycznych, które będzie mógł skasować.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: Myce.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.