Będzie kolejny konkurs na karykatury Mahometa

Opublikowano: 21.05.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 410

Geert Wilders ogłosił plan zorganizowania nowego konkursu karykatur Mahometa, z nagrodą pieniężną w wysokości 5000 euro.

Jak powiedział gazecie „Telegraaf”, zamierza zorganizować konkurs w kompleksie parlamentarnym. Każdego roku każda partia polityczna wybrana do parlamentu może zorganizować imprezę dla zwolenników partii. Jednak trzy lata temu parlament odrzucił plan Wildersa dotyczący zorganizowania wystawy antyislamskich rysunków satyrycznych wewnątrz kompleksu. Swierdzono wtedy, że „wystawy w parlamencie muszą skupiać się na roli parlamentu i nie powinny oferować platformy do wypowiadania się na temat politycznych oświadczeń ani kontrowersji.

„Oczywiście musi być bezpieczeństwo, ale parlament jest bezpieczny” – powiedział Wilders. “Największym niebezpieczeństwem są ograniczenia wolności słowa. Celem tego konkursu nie jest prowokacja, ale pokazanie, że wolność słowa jest ważniejsza niż niechęć muzułmanów do rysunków z Mahometem.”

Autorstwo: (jp)
Na podstawie: DutchNews.nl
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Europa już kompletnie zachorowała. Z jednej strony zaprasza się ludzi nie przystosowanych do życia tutaj a z drugiej tacy idioci pokazują, że są chamami. Obie te skrajności wynikają z dwóch lewicowych wartości: 1 równość wszystkich, 2 niszczenie jakichkolwiek autorytetów. W tym przypadku opluwanie kogoś, kto jest dla milionów ludzi autorytetem. Do tego opluwanie w jak najwulgarniejszy sposób. W imię wolności krzywdzi się ludzi, oni go szanują. Nie ma znaczenia czy Mahomet był ok, czy nie wielu ludzi buduje sobie piękne mniemanie o nim i to mniemanie jest ważniejsze od “prawdy”. Tak samo inne religie. Jeżeli człowiek ma moralny autorytet w postaci historycznej to niszczenie tego wizerunku jest samo w sobie szkodliwe, bo człowiek staje się “gorszy”, jak jego idol okazał się nie taki nieskazitelny. Są też granice w uznawaniu ludzi za idoli, ale to na kiedy indziej.

HutaKatowice
Użytkownik
HutaKatowice

Tymczasem niemiecka gazeta Süddeutsche Zeitung, zwolniła z pracy rysownika Dietera Hanitzscha za antysemityzm bo narysował karykaturę premiera państwa leżącego w Palestynie w sukience. Hipokryzja przebiła kolejny sufit!

Radek
Użytkownik
Radek

No pewnie Dieter Hanitzsch chciał pokazać, że ów premier nie jest seksistowski. I jest tolerancyjny… Powinni go nagrodzić.

net
Użytkownik
net

Trzeba zwolnić tych, co zwolnili rysownika. Dyskryminują gender !! :D Rasizm, ksenofobia i brak tolerancji.

Geert Wilders – Ten gościu sam podkłada szyję pod islamski nóż.