Będę się oglądać za siebie

Opublikowano: 04.02.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1408

Komisja Nadzwyczajna ds. wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji, ich wpływu na proces wyborczy w RP oraz reformy służb specjalnych wysłuchała wczoraj prezesa Agrounii Michała Kołodziejczaka, który był podsłuchiwany Pegasusem.

Kołodziejczak nie krył frustracji po przesłuchaniu przez Komisję. Mówił, że przesłuchania ujawniły wiele nowych faktów, ale stawianiem oskarżeń zajmą się odpowiednie służby. Lider Agrounii był podsłuchiwany wielokrotnie przez system Pegasus, co jego zdaniem miało osłabić pozycję rolników na politycznej arenie, i nie pozwolić na przejęcie części elektoratu PiS na korzyść Agrounii.

„PiS podsłuchując nas przedstawiał pomysły jako swoje. Próbowali nas wyprzedzać, używając informacji z podsłuchów. Nie chcieli żebyśmy powiedzieli prawdę o polskiej wsi” – komentował Kołodziejczak.

Kołodziejczak mówił o bezprawiu rządu i niszczeniu oddolnych ruchów obywatelskich poprzez stosowanie nielegalnych metod by osłabić ich jako opozycję. Wyraził również obawę, że nadal może być podsłuchiwany, ponieważ ten rząd nie cofnie się przed niczym. „Będę się oglądał za siebie” – odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy obawia się o swoje bezpieczeństwo.

Doszło również do scysji między dziennikarzem TVP a Kołodziejczakiem, który zapowiedział pozew przeciwko TVP za rozsiewanie nieprawdziwych informacji. „Pracownicy TVP okłamują ludzi. To nie jest publiczna telewizja, a prywatna”.

Dziennikarz TVP pytał, dlaczego, według jego informacji, telefon Kołodziejczaka został wyprodukowany później, niż został zainfekowany przez system Pegasus. „W tym czasie została zrobiona kopia wszystkich danych i przeniesiona na inny telefon. TVP szuka dziury w całym i roznosi głupoty na zlecenie PiS. Na temat telefonu jest pełen raport, w wobec TVP wystosujemy pozew” – powiedział Kołodziejczak.

Afera podsłuchowa wybuchła po przypadkowym ujawnieniu programu szpiegującego na telefonach mecenasa Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek. Oboje uważają się za ofiary prześladowań Zbigniewa Ziobry.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.