Będą kary śmierci za podżeganie do gwałtu?

Opublikowano: 28.07.2017 | Kategorie: Prawo, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Nawet kara śmierci lub dożywotnie więzienie grożą 20 mężczyznom i kobietom, których aresztowała pakistańska policja. Są podejrzani o podżeganie do gwałtu na szesnastolatce. W ten sposób zamierzali „naprawić” krzywdę, jaka została wcześniej wyrządzona ich krewnej.

16 lipca w prowincji Pendżab, na południe od Multanu, została napadnięta podczas pracy w polu i zgwałcona dwunastoletnia dziewczynka. Jej matka poinformowała o przestępstwie policję, ale w tradycyjnej wiejskiej społeczności uznano to za krok niewystarczający. Członkowie rodziny ofiary, łącznie 27 dorosłych mężczyzn i kobiet, zebrali się i zdecydowali, że konieczny jest odwet. 18 lipca trzech mężczyzn wkroczyło w nocy do domu matki mężczyzny podejrzanego o napad z 16 lipca. Zastraszyli domowników, zabrali jego szesnastoletnią siostrę i zgwałcili ją.

Oba przestępstwa zostały zgłoszone w pionierskim rządowym ośrodku walki z przemocą wobec kobiet w Multan, jaki założono w ubiegłym roku w ramach wdrażania przegłosowanej krótko wcześniej przez parlament prowincji ustawy o zwiększeniu ochrony kobiet. Policja prowadzi śledztwa, a oskarżonym – zarówno gwałcicielowi z 16 lipca, jak i aresztowanym inicjatorom „gwałtu odwetowego” – grozi kara śmierci, dożywotnie więzienie lub 25 lat pozbawienia wolności. Trwa poszukiwanie dalszych siedmiu osób, które brały udział w „rodzinnym spotkaniu”, które zdecydowało o zemście.

O tym, jak zła jest sytuacja obywatelek Pakistanu świadczy fakt, że dopiero wspomniana ubiegłoroczna ustawa wprowadziła kary za wszystkie formy przemocy wobec kobiet, w tym przemoc seksualną, psychologiczną i domową. Również dopiero dzięki tym przepisom w Pendżabie powstają pierwsze schroniska dla jej ofiar, które uciekły od oprawców. W rankingu Światowego Forum Ekonomicznego pod względem równości płci Pakistan zajmuje przedostatnie miejsce na liście państw świata. Badanie fundacji Thomsona i Reutera z 2011 r. wykazało z kolei, że sytuacja kobiet – zarówno pod względem narażenia na przemoc, jak i pod względem dyskryminacji społecznej i ekonomicznej – jest gorsza tylko w dwóch innych państwach.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Przemoc rodzi przemoc i tak w kółko spirala się nakręca..