Będą działać razem ws. nielegalnej imigracji

Opublikowano: 06.08.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 151

Francja i Włochy uzgodniły połączenie swoich straży granicznych na wspólnej granicy. Dotychczas działały tam wspólne patrole, teraz ma powstać jednolita organizacja ze wspólnym centrum dowodzenia. Takie są ustalenia spotkania ministrów spraw wewnętrznych Francji i Włoch w ubiegłym tygodniu.

Włochy są obecnie głównym krajem Unii, do którego trafiają nielegalni imigranci, przybywający z Afryki i Azji. Do końca lipca przybyło ich tam Włoch ponad 14 tysięcy, podczas gdy w całym ubiegłym roku było to 11 400 osób. W ostatnich tygodniach zdarzają się dni, kiedy na włoską wyspe Lampedusa przypływa dziennie nawet 400 imigrantów.

Przez granicę z Francją próbują się przedostawać nie tylko do tego kraju, ale również do innych krajów Zachodniej Europy, głównie Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Jak powiedział francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin, Francja chce mieć wspólne stanowisko z Włochami na październikowej konferencji ministrów spraw wewnętrznych Unii, na której uzgodniony ma być nowy „pakt imigracyjny”. Ogłosić go ma we wrześniu Komisja Europejska. Do wspólnego stanowiska Darmnin chce pozyskać również Niemcy i Hiszpanię, które odwiedzi w sierpniu.

Włochy i Francja chciałyby, żeby ustalenia dotyczące imigrantów, przyjęte we wrześniu ubiegłego roku na Malcie, stały się obowiązującym w Unii prawem. Według ówczesnych uzgodnień Włoch, Malty, Niemiec i Francji, przypływający do Włoch i Malty nielegalni imigranci mieli być w większości odsyłani do innych krajów Unii, które się na to zgodzą, według z góry uzgodnionych proporcji.

Zgodę na dzielenie się imigrantami wyraziły oprócz Włoch, Malty i Hiszpanii również Francja, Niemcy, Portugalia, Luksemburg i Rumunia. Podobny mechanizm dobrowolnego przyjmowania imigrantów będzie przypuszczalnie częścią wrześniowych propozycji Komisji Europejskiej.

Autorstwo: (gl)
Na podstawie: Euronews.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o