BBC uważa, że Monty Python jest zbyt biały

Opublikowano: 25.06.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 950

Szefostwo BBC uderzyło w komików legendarnej grupy Monty Pythona, uznając ją za zbyt białą i męską. Brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny uznaje, że w dzisiejszych czasach, skecze i seriale z kolorowymi aktorami są bardziej pożądane.

Shane Allen, szef działu komediowego BBC powiedział, że gdyby dziś miała powstać grupa Monty Pythona, z pewnością nie składałaby się z sześciu białych mężczyzn z Oxbridge – w przeciwnym wypadku, ich skecze w ogóle nie pojawiłyby się w telewizji. Allen stwierdził, że dziś liczą się programy cechujące się różnorodnością i nawiązał między innymi do serialu „Czarny Jezus” czy „Famalam”, który składa się praktycznie z samych czarnoskórych aktorów.

W ten sposób BBC po raz kolejny pokazuje swoją niechęć wobec białych. Teraz stacja promuje seriale z aktorami pochodzącymi z mniejszości etnicznych, a wcześniej prowadziła rekrutacje na nowych dziennikarzy. BBC wyraźnie zaznaczyła, że nie będzie przyjmować zgłoszeń od białych, a tym samym narusza ustalone przez siebie zasady, gdyż dyskryminuje osoby ze względu na kolor skóry.

John Cleese z grupy Monty Pythona odpowiedział, że BBC prowadzi inżynierię społeczną, a członkowie jego grupy satyrycznej byli wielokulturowi na swój sposób – Graham Chapman jest gejem, a Terry Gilliam to Amerykanin, natomiast w przeważającej większości przypadków, skecze uderzały w mężczyzn, co zapewne zadowalało sufrażystki.

Grupa Monty Pythona zasłynęła z oryginalności i angielskiego humoru. Rzecz w tym, że ich humor był zbyt mało poprawny politycznie jak na obecne czasy – ich żarty dotyczyły między innymi homoseksualizmu, religii i polityki. John Cleese zauważył, że słynny skecz o Ministerstwie Głupich Kroków mógłby dziś zostać uznany za obraźliwy wobec niepełnosprawnych. Można byłoby wymienić wiele podobnych przykładów.

W dzisiejszych czasach, dobra komedia musi najpierw przejść przez sito cenzury i zostać sprawdzona pod kątem poprawności politycznej – ale przede wszystkim, musi przedstawiać wielokulturowość. To są nowe standardy BBC i innych zachodnich stacji telewizyjnych.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: Tim Loudon (CC BY-ND 2.0)
Na podstawie: Telegraph.co.uk, Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MvS 25.06.2018 11:19

  Monty Python na pewno nie kreował pozytywnego obrazu innych nacji; Szkotów, Francuzów, Budyni ze Skyrona, ale nie spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji ! Puk, puk. Wchodzą inkwizytorzy przebrani za radę nadzorczą BBC…

 2. Xman 25.06.2018 12:46

  Walka z rasizmem, ksenofobią i faszyzmem trwa w najlepsze XDDDDDDDD Chcą promować multi-kulti tyle że robią to sztucznie i doprowadzą do odwrotnych skutków niż zamierzone. Zawsze jak się robi tzw. ku*we z logiki to tak to się kończy. Czasem się zastanawiam dlaczego ta UK występuje z UE skoro robi dokładnie to samo.

 3. realista 25.06.2018 13:07

  Występują:
  Prowadzący – John Cleese
  Uczestniczka – Terry Jones
  Stojąca w tyle Kleopatra – Graham Chapman

  PROWADZĄCY : Prosimy następną uczestniczkę. (Wchodzi Uczestniczka) Dobry wieczór, pani się nazywa?
  UCZESTNICZKA : Tak, tak…
  PROWADZĄCY : Pani nazwisko?
  UCZESTNICZKA : Regularnie chodzę do kościoła.
  PROWADZĄCY : Cudownie! O jaką nagrodę chce pani dziś walczyć?
  UCZESTNICZKA : O łup w łeb.
  PROWADZĄCY : Łup w łeb?
  UCZESTNICZKA : Tutaj. (Pokazuje czubek głowy.)
  PROWADZĄCY : Cudownie. Oto pierwsze pytanie o łup w łeb. Jaki wielki przeciwnik dualizmu kartezjańskiego sprzeciwiał się redukcji zjawisk psychologicznych do stanów fizycznych?
  UCZESTNICZKA : Tego nie wiem!
  PROWADZĄCY : Niech pani zgaduje.
  UCZESTNICZKA : Henri Bergson?
  PROWADZĄCY : Dobrze!
  UCZESTNICZKA : To był fart, nigdy o nim nie słyszałam.
  PROWADZĄCY : Cudownie!
  UCZESTNICZKA : Nie lubię czarnuchów!
  PROWADZĄCY : A kto lubi? Drugie pytanie o łup w łeb. Co jest głównym pokarmem pingwinów?
  UCZESTNICZKA : Wieprzowina.
  PROWADZĄCY : Nie.
  UCZESTNICZKA : Mielonka?
  PROWADZĄCY : Nie. Co jedzą pingwiny?
  UCZESTNICZKA : Pingwiny? Nie znoszę pingwinów! Same się zjadają?
  PROWADZĄCY : Nie! Co jedzą pingwiny?
  UCZESTNICZKA : Fotele!
  PROWADZĄCY : Co pingwiny JEDZĄ?
  UCZESTNICZKA : Acha! Pingwiny! Pierogi, (Prowadzący coraz energiczniej zaprzecza.) łazanki, kraby, eskalopki de vault a la estragon z serem…
  PROWADZĄCY : Nie. Dam pani wskazówkę. (Udaje pływanie żabką.)
  UCZESTNICZKA : Brian Close! Brian Englise, Brian Johnson, Brian Forbes, Nanneth Newmann…
  PROWADZĄCY : Nie! (Chwyta ją za szyję.) Co pływa w morzu i wpada w sieci?
  UCZESTNICZKA : Henri Bergson. Kozły, podwodne kozły z płetwami, bizon w skafandrze nurka, Reginald Modling!
  PROWADZĄCY : Cieplej. Uznaję tę odpowiedź! A teraz pani Gnido, wygrała pani. Wciąż życzy sobie pani dostać po głowie?
  UCZESTNICZKA : Tak, tak!
  PROWADZĄCY : Proponuję palec w oko!
  UCZESTNICZKA : Nie, chcę łup w łeb.
  PROWADZĄCY : Fangę w grdykę?
  UCZESTNICZKA : Nie.
  PROWADZĄCY : A kopa w rzepkę?
  UCZESTNICZKA : Nie.
  PROWADZĄCY : Pani Gnido, a co pani powie na buta w zęby i sztylet w nery?
  UCZESTNICZKA : (Zastanawia się.)
  PUBLICZNOŚĆ : Łup w łeb! Łup w łeb!
  UCZESTNICZKA : Nie. Chcę oberwać po głowie.
  PROWADZĄCY : Jak pani sobie życzy. Wygrała dziś pani główną nagrodę – łup łeb! (Uderza ją wielkim młotkiem.)

  przeszłoby dziś? ;)… .. .

 4. realista 25.06.2018 13:12

  dla Pythonów nie było NIC ŚWIĘTEGO, i za to ich kocham. mistrzostwo świata. nie ma dla mnie lepszych kominków niż oni… .. .

 5. kozik 25.06.2018 22:19

  Może po prostu zrobić negatyw ujęć np. z Żywotu Briana? Powinno zadowolić kretynikę polityczną w BBC.

 6. BrutulloF1 25.06.2018 22:50

  Politbiuro w BBC realizuje politykę marksizmu kulturowego, w myśl którego biali mężczyźni a do tego heteroseksualni to nowi oprawcy (u Marksa byli to burżuje wyzyskiwacze) wobec mniejszości seksualnych rasowych oraz kobiet. To nowa opresyjnie tolerancyjna cenzura, która zamienia Zachód w totalitarny kołchoz na kształt tego o którym śnili żydzi ze szkoły frankfurckiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.